reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Burmistrz posprząta śmieci


27 kwietnia 2010

Mieszkańcy kamienic przy ulicy 3 Maja w Chrzanowie pokazali swoją siłę. Przy pomocy policji i sanepidu udowodnili urzędnikom, że ci zbyt małą wagę przykładają do troski o czystość miasta. Po decyzji sanepidu burmistrz ma uprzątnąć nielegalne śmietnisko.

Przez olbrzymie wysypisko śmieci, które wyrosło pod oknami mieszkańców ulicy 3 Maja, na osiedlu rozpleniły się szczury i karaluchy. Najgorszy był jednak zapach zgnilizny, który nie pozwalał swobodnie oddychać. Lokatorzy nie chcieli dłużej mieszkać na śmietniku.

- Ktoś regularnie podrzuca nam odpady - denerwuje się Paweł Igielski z kamienicy nr 7. Przyznaje, że dopóki na osiedlu były kontenery, nie było problemu. Teraz lokatorzy ze śmieciami muszą biegać kilkaset metrów. Niektórzy szli na łatwiznę. Włodzimierz Brzeszcz z kamienicy nr 5, także miał dość zapachów. Postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Zadzwonił na policję i do sanepidu. Przedstawiciele sanepidu przeprowadzili wizję lokalną.

- Na miejscu zastaliśmy wysypisko pełne popiołu, pampersów, puszek, butelek, obierków - przyznaje Krystyna Olejniczak z chrzanowskiego sanepidu. Stwierdzono też brak pojemników na odpady. - Naruszono tym wymagania ochrony środowiska o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, za które odpowiada burmistrz. Burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski obiecał posprzątać, gdy tylko otrzyma decyzję sanepidu na piśmie.

źródło: Polska Gazeta Krakowska