reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowelizacja ekologiczna


09 kwietnia 2010

Resort środowiska przygotowuje nowelizację, która ponownie umożliwi samorządom dofinansowanie inwestycji ekologicznych realizowanych przez osoby fizyczne np. budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, czy usuwanie azbestu.

Samorządy miały taką możliwość do 1 stycznia 2010. Ostatnia nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska zniosła gminne i powiatowe fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Po zmianie przepisów środki, które trafiały do funduszy, stały się dochodami samorządów.

Ministerstwo Finansów zaznacza, że samorząd terytorialny nie może dofinansowywać zadań realizowanych przez osoby prywatne na innym mieniu niż mienie samorządu.

- Taka możliwość powinna istnieć, bo zarówno samorządy, jak i mieszkańcy są zainteresowani takimi rozwiązaniami – podkreślali w czwartek w Sejmie posłowie.

Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska poinformował posłów, że trwają prace nad nowelizacją ustawy Prawo ochrony środowiska, która pozwoli, aby przychody trafiające do gmin i powiatów z tytułu kar i opłat za korzystania ze środowiska, mogły być wydawane na wsparcie inwestycji ekologicznych realizowanych przez osoby prywatne.

- Przy tej nowelizacji korzystamy z tych rozwiązań, które są wykorzystane przy ochronie zabytków. Chcemy zastosować ten sam mechanizm – podkreślił Gawłowski.

Wiceminister przypomniał również, że zgodnie z obecnymi przepisami, pieniądze, które trafiają do gmin i powiatów z tytułu kar lub opłat za korzystanie ze środowiska, muszą być przeznaczone na zadania związane z ochroną środowiska.

źródło: Serwis Samorządowy PAP