reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Czy gminie uda się przepędzić śmieciarzy?


06 kwietnia 2010

Dolina rzeki Ciemięgi powinna cieszyć turystów swoim malowniczym krajobrazem. Tymczasem w wielu miejscach zamiast zachwycać - odstrasza. A wszystko przez mnożące się tu od lat dzikie wysypiska.

O fatalnym stanie tego podlubelskiego obszaru chronionego pisaliśmy na łamach "Kuriera" wielokrotnie. Hałdy śmieci na poboczach dróg i odpady poniewierające się w wąwozach - to niestety codzienność tych terenów. Po naszych publikacjach kilka dzikich wysypisk zostało uprzątniętych. Jednak w ich miejsce pojawiają się wciąż nowe składowiska.

- Urzędnicy są bezradni. Kilka miejsc uprzątnięto, inne zostawiono. A do tego nie robią nic, by oduczyć okolicznych mieszkańców zaśmiecania środowiska - zaalarmował nas jeden z mieszkańców gminy Niemce.

Jako najbardziej zanieczyszczone miejsca, wskazuje pobocza dróg na odcinkach Pólko - Dys i Dys - Elizówka oraz przydrożne zagajniki.

Jarosław Królik, z-ca wójta gminy Niemce, w grudniu ubiegłego roku na łamach "Kuriera" obiecywał, że podejmie walkę z brudasami. W gminie miały się odbyć pogadanki na temat czystości, śmieci miały zostać uprzątnięte.

- Robimy, co możemy. Tam, gdzie właścicielem terenu jest gmina, sprzątamy. W innych sytuacjach wysyłamy pisma ponaglające do właścicieli, np. do Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Nie będziemy za nich sprzątać - przekonuje Jarosław Królik.

Jak nas zapewniono, w Urzędzie Gminy po świętach wielkanocnych ma się odbyć spotkanie z mieszkańcami na temat czystości w gminie. - Powinno się surowo karać tych, którzy nie mają podpisanych umów na wywóz śmieci - proponuje jeden z mieszkańców tych terenów.