reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kara za wyrzucenie starych leków do rowu


06 kwietnia 2010

Kobieta, która wyrzuciła do przydrożnego rowu przeterminowane leki zapłaciła mandat. Strażnicy miejscy patrolujący okolice Raby natrafili na foliowy worek wypełniony pudełkami pełnymi starych lekarstw. Wśród nich były także dokumenty wskazujące na to, do kogo mogły należeć.

- W ten sposób dotarliśmy do mieszkanki Bochni, która przyznała się do wyrzucenia przeterminowanych leków. Kobieta obiecała, że więcej tak nie zrobi, a znalezione przez nas lekarstwa oddała do apteki (gdzie znajduje się specjalny pojemnik
na stare medykamenty). Ukaraliśmy ją zatem tylko stuzłotowym mandatem - wyjaśnia Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Bochni.
Mogło być jednak dużo gorzej, za porzucanie tego typu odpadów można zapłacić nawet 500 złotych mandatu. Komendant Tomasik ma nadzieję, że to wydarzenie będzie przestrogą dla innych, którzy chcą pozbyć się przeterminowanych lekarstw.

- Takie zachowanie będziemy zawsze karać. Nie ma na to przyzwolenia. Nie może być tak, że robiąc wiosenne porządki wyrzucamy niebezpieczne odpady w miejsce ogólnodostępne. Co by było gdyby tam bawiły się
dzieci i znalazły te lekarstwa. Przecież mogło się tak zdarzyć - dodaje komendant Krzysztof Tomasik.

Wszystkie przeterminowane leki bez problemu można oddać do aptek, gdzie znajdują się odpowiednie pojemniki na tego typu rzeczy. Za oddanie starych lekarstw nic nie zapłacimy.
 
źródło: Polska Gazeta Krakowska