reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Uzyskaj informacje o elektrośmieciach przez telefon


31 marca 2010

Nowa edukacyjna infolinia ElektroEko: 0 801 011 180

Od 1 kwietnia ElektroEko uruchamia nowy numer infolinii, pod którym będzie można uzyskać szczegółowe informacje zarówno na temat elektrośmieci, jak i możliwości legalnego pozbycia się ich. Infolinia czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach  9- 17.

„Świadomość społeczna w zakresie postępowania z elektrośmieciami niestety wciąż jest bardzo niska. Z tego powodu edukacyjna infolinia obsługiwana będzie przez ekspertów ElektroEko, którzy z pewnością udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące elektrośmieci – czym są? Czy są szkodliwe? Jak należy z nimi postępować? Gdzie i kiedy można je oddać? Co można uzyskać w procesie odzysku elektrośmieci?” – mówi Anna Podsiadło z ElektroEko.

Elektrośmieci to odpady niebezpieczne, które, zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, należy oddawać do specjalnych punktów zbierania. Informację o ich lokalizacji można znaleźć w Internecie na stronach www.elektrosmieci.pl oraz www.elektroeko.pl lub dzwoniąc pod numer infolinii 801 011 180*.

*Koszt połączenia wedle stawek operatora.

_______

ElektroEko, działające na zasadach not for profit, zajmuje się tworzeniem i rozbudową sprawnego i efektywnego systemu gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) - jego zbieraniem, transportem, przetwarzaniem i odzyskiem.

Od momentu powstania, ElektroEko prowadzi intensywne działania edukacyjne popularyzujące ideę selektywnego zbierania i recyklingu elektrośmieci. Stawiając na długofalową edukację społeczeństwa, ElektroEko we współpracy z Ministrem Środowiska i Politechniką Warszawską zainicjowało największy ogólnopolski program dla uczniów „Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE”. W październiku 2009 r. wystartowała jego trzecia edycja w której bierze udział ponad 5 000 szkół z całej Polski.  

Wszystkie działania podejmowane przez organizację odzysku ElektroEko mają na celu ochronę środowiska przed negatywnym wpływem porzuconych i niepoddanych przetworzeniu elektrośmieci.

źródło: informacja prasowa