reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Drzewko za butelkę


29 marca 2010

Ruszyła ósma edycja akcji "Drzewko za butelkę". W ramach siedmiu dotychczasowych edycji, dzieci z całej Polski zebrały ponad 7 milionów butelek i posadziły ponad 10 tysięcy drzewek.

W tym roku toczyć się ona będzie w 10 miejscowościach: Bydgoszczy, Miszewie i Kartuzach k. Gdańska, Włocławku, Kędzierzynie-Koźlu, Tarnowie, Nowej Sarzynie, Warszawie, Puławach, Brzegu Dolnym i Koninie.

Nad tegoroczną akcją pieczę sprawuje 15 koordynatorów lokalnych – 14 firm chemicznych, skupionych wokół Programu  „Odpowiedzialność i Troska” - pomysłodawcy przedsięwzięcia oraz Starostwo Powiatowe w Koninie. Akcja ma na celu aktywne dbanie o środowisko poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. Integruje firmy realizatorów Programu, placówki oświatowe, władze samorządowe, media oraz dzieci i ich rodziny. Zebrane butelki trafiają do recyklingu, a w zamian sadzone są drzewka.

W tę edycję zaangażowały się dzieci z 42 przedszkoli, 90 szkół podstawowych oraz młodzież z 29 gimnazjów i 13 innych placówek z całej Polski. W sumie w akcję włączy się blisko 30 800 młodych ekologów. Z inicjatywy EkoRadia i Biura Nasiennictwa Leśnego, sadzonki drzew iglastych i liściastych dostarczą Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych. Na młodych zbieraczy czekać będzie także moc atrakcji. Podczas kwietniowych finałów, jedną z nich, będzie własnoręczne ozdabianie toreb ekologicznych, które przydadzą się później w każdym z gospodarstw domowych. W kilku miastach spektakle i zabawy ekologiczne zaprezentuje Teatr Arkadia z Białegostoku.

Najmłodszych organizatorzy zapraszają także do udziału m.in. w konkursie plastycznym na maskotkę akcji czy rywalizacji w pirackiej grze internetowej „Nie daj się nabić w butelkę”. Poprzez zabawę uczy ona proekologicznych zachowań. Mali zbieracze mogą w nią zagrać na stronie www.drzewkozabutelke.pl. Kolejną nowością jest także zabawa dla dorosłych, którzy w ramach tegorocznej edycji także mogą się wykazać. W kwietniu czekać na nich będzie konkurs radiowy w ośmiu rozgłośniach w kraju: Radiu GRA we Włocławku i Bydgoszczy, Radiu PARK w Kędzierzynie Koźlu, Radiu RDN Małopolska, Polskim Radiu Rzeszów i Lublin, Planeta FM w Koninie oraz Radiu Plus z Gdańska – do wygrania m.in. gadżety związane z akcją.

źródło: komunalny.pl