reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Będą zmiany w recyklingu


26 marca 2010

Firmy pozorujące recykling sprzętu elektronicznego eliminują uczciwie działającą konkurencję. Ministerstwo Środowiska zapowiada reformę systemu.

Wczoraj Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową zaprezentował raport na temat funkcjonowania i nieprawidłowości w nim systemu zarządzania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym wykonany na zlecenie Multi Communications.

Główne wnioski płynące z publikacji nie są optymistyczne. Wiele firm prowadzi recykling sprzętu tylko w teorii, a ich działalność sprowadza się do wystawiania faktur za niewykonaną usługę. – Kontrola systemu jest zbyt słaba. Firmy wolą też zajmować się przerabianiem tylko niektórych kategorii sprzętu, np. pralek. Ich recykling jest bowiem tańszy niż choćby w przypadku lodówek, gdzie trzeba odzyskiwać szkodliwe gazy – mówi Bohdan Wyżnikiewicz, wiceprezes IBnGR

Jego zdaniem system wymaga zmian. Kontrole powinny mieć szerszy charakter i nie sprowadzać się tylko do weryfikacji dokumentów, ale także faktycznych możliwości dokonywania recyklingu sprzętu. Wiele firm zajmujących się odzyskiem nie ma potrzebnych do tego maszyn, które kosztują po kilka milionów euro za sztukę. Powinien także powstać system informatyczny rejestrujący kolejne etapy odzysku sprzętu.

– Pracujemy nad reformą systemu, wymuszają ją także planowane zmiany w unijnej dyrektywie – mówi Małgorzata Szymborska z Departamentu Gospodarki Odpadami resortu środowiska.

źródło: Rzeczpospolita