reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Szopka z koszami na śmieci


25 marca 2010

129 kamiennych koszy na śmieci stanęło wczoraj w centrum Łodzi. Pieniądze na ich zakup udało się wygospodarować jeszcze w ubiegłorocznym budżecie. Wiceprezydent Dariusz Joński osobiście poinformował łodzian o instalowaniu koszy.

- Mam nadzieję, że razem z łodzianami zmienimy wizerunek tego miasta, a także mentalność mieszkańców - mówił Dariusz Joński. - Jeśli będą widzieli kosz, to do niego wyrzucą śmieci, a nie na trawnik.

Pokaz ustawiania koszy zorganizowano na ul. Struga. Dziwnym trafem, akurat w czasie trwania ulicznej konferencji prasowej, na trawniku i klombach obok oraz ulicy uwijali się
pracownicy Łódzkiego Zakładu Usług Komunalnych. Pracowicie grabili zeschłe liście, resztki trawy i zamiatali ulicę, wzbijając przy okazji tumany kurzu. Samochód wypełniony nowymi koszami stał na jezdni skutecznie blokując ruch. Za nim ustawił się radiowóz straży miejskiej.

Nowe śmietniki staną m.in. przy ul.: Ogrodowej, Gdańskiej, Wólczańskiej, Zachodniej, Rewolucji 1905 r., Próchnika, Jara- cza, Zielonej, 6 Sierpnia, Moniuszki, Struga, Zamenhofa, Roosevelta, Kilińskiego, Nawrot. Jak mówił wiceprezydent Joński, w tych miejscach, gdzie ich nie było albo było za mało. Służby miejskie ustawiają je tam, gdzie miasto lub podległe mu jednostki mają umowy z firmami wywożącymi odpady. Chodziło o to, by kosze były na bieżąco opróżniane.


- Taki kosz waży 150 kilo, więc niełatwo go przenieść czy zdewastować - mówiła Małgorzata Gajecka, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej magistratu.


Na stronie internetowej wydziału komunalnego jest specjalna mapa, na której pokazano ustawione już kosze na śmieci oraz miejsca, gdzie ich teraz nie ma, ale wkrótce zostaną zainstalowane.


Skąd ja to znam...


Środowa konferencja prasowa z wiceprezydentem Dariuszem Jońskim w roli głównej była podróżą w nie tak odległą jeszcze przeszłość. Wystarczyło przymknąć oczy, by odtworzyć w wyobraźni tak dobrze znany film. Prezydent Jerzy Kropiwnicki otwiera jakieś
połączenie na lotnisku, Jerzy Kropiwnicki uruchamia zdrój uliczny na Piotrkowskiej, Jerzy Kropiwnicki podpisuje na Ławeczce Tuwima umowę z policją... I jeszcze jedno wspomnienie: Jerzy Kropiwnicki w stroju śmieciarza z MPO szoruje fragment deptaka na Piotrkowskiej. W asyście swego rzecznika i prezesa tegoż MPO.

Jak to się skończyło? Było referendum, zorganizowane przez radnego Dariusza Jońskiego, bo dość już tego, prezydent ma pracować, nie lansować siebie. Łodzianie radnemu uwierzyli, prezydenta Kropiwnickiego odwołali. Ale dopiero od wczoraj wiem, czemu radny Joński chciał odwołać prezydenta. By zająć jego miejsce, czyli: otwierać, przecinać wstęgi, ustawiać kosze. Czekam teraz aż złapie za szczotkę i wyszoruje Piotrkowską.
 
źródło: Polska Dziennik Łódzki