reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Recykling pojazdów - zmiany w prawie


24 marca 2010

Ministerstwo Środowiska zaprezentowało interpretację przepisów o recyklingu, które zmieniła obowiązująca od 12 marca br. ustawa o odpadach.

Publikujemy stanowisko resortu w sprawie recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji:

"12 marca 2010 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, nowelizująca m.in.  ustawę o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Jedną ze zmian w dotychczasowych przepisach jest zmiana art. 11 ust. 1 i 2 oraz art. 12 ust. 1, mówiąca o obowiązku zapewnienia sieci zbierania pojazdów przez wprowadzających pojazdy.

Obowiązek ten, w myśl znowelizowanych przepisów, dotyczy tylko tych wprowadzających pojazdy, którzy wydają karty pojazdów (o których mowa w art. 77 ust. 1 ustawy - Prawo o ruchu drogowym). Pozostali wprowadzający pojazdy (w związku ze zmianą art. 12 ust. 1 ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji), nie są obowiązani do zapewnienia sieci, jak również nie są uprawnieni do jej zapewnienia.

W związku z określeniem nowych warunków w zakresie obowiązku zapewnienia sieci zbierania pojazdów, jeżeli wprowadzający pojazd, który nie był wydającym kartę pojazdu i mógł skorzystać z możliwości zapewnienia sieci zbierania pojazdów, wydał oświadczenie o zapewnieniu sieci (bądź fakturę zawierającą takie oświadczenie) przed dniem wejścia w życie przepisów ustawy to jest przed 12 marca 2010 r., wówczas to oświadczenie może być uznawane jako dokument wymagany do rejestracji pojazdu – w związku z art. 72 ust. 1 pkt 9 ustawy – Prawo o ruchu drogowym, nawet jeśli pojazd jest rejestrowany po dniu 12 marca 2010 r."

źródło: komunalny.pl