reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Rząd przyjął projekt noweli ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska


24 marca 2010

Inspekcja Ochrony Środowiska jest powołana m.in. do kontroli przestrzegania przepisów o ochronie środowiska oraz badania i oceny stanu środowiska - zakłada przyjęty we wtorek przez rząd projekt noweli ustawy o IOŚ oraz o działach administracji rządowej.

putBan(34);

Projekt przewiduje zmiany w organizacji i funkcjonowaniu Inspekcji Ochrony Środowiska.

"IOŚ jest powołana do kontroli przestrzegania przepisów o ochronie środowiska, badania i oceny stanu środowiska oraz przeciwdziałania poważnym awariom" - czytamy we wtorkowym komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

CIR poinformowało, że projekt dostosowuje przepisy o IOŚ do ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. "Określono uprawnienia i kompetencje Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, jako kierującego działalnością IOŚ, w stosunku do wojewódzkich inspektorów ochrony środowiska" - napisano.

Projekt przewiduje utworzenie w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska krajowego laboratorium referencyjnego i wzorcującego. Ma ono zajmować się monitoringiem powietrza. Docelowo będzie ono mogło prowadzić również monitoring: wód śródlądowych, hałasu, pól elektromagnetycznych i pomiarów emisji. Ma ono powstać w Krakowie na bazie istniejącego laboratorium wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska. Obowiązek stworzenia takiego laboratorium wynika z przepisów unijnych.

Projekt zakłada również stworzenie systemu informatycznego Inspekcji Ochrony Środowiska "Ekoinfonet". Za pomocą tego systemu mają być zbierane, przechowywane, przetwarzane oraz udostępniane dane dotyczące: przestrzegania przepisów o ochronie środowiska, przeciwdziałania poważnym awariom, transgranicznego przemieszczania odpadów, a także badania i oceny stanu środowiska.

System ma być prowadzony i nadzorowany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. "Jego integralną częścią ma być nowo powstałe Krajowe Repozytorium Danych o Stanie i Ochronie Środowiska, w którym będą gromadzone i archiwizowane wszystkie informacje o stanie i ochronie środowiska pozyskiwane przez Inspekcję Ochrony Środowiska. Dane zawarte w Krajowym Repozytorium będą oficjalnymi danymi o środowisku, gromadzonymi w bazach, m.in. powietrza, wód powierzchniowych i podziemnych, pól elektromagnetycznych i Bałtyku" - wyjaśniło CIR.

Przyszła nowela ma obowiązywać od 1 lipca 2010 r., z dwoma wyjątkami. Krajowe laboratorium referencyjne i wzorcujące ma funkcjonować od 1 stycznia 2011 r., a "Ekoinfonet" i Krajowe Repozytorium mają rozpocząć działalność od 1 stycznia 2013 r.

źródło: Gazeta Wyborcza