Reklama:
Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.
spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew
Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
Aktualności
- Wkładajmy więcej energii w OZE
- Odpadowa konferencja - online!
- Teatr z odpadów
- Śmieci w lesie
- Odpady do spalarni
- Wraki po europejsku
- Forum "Dobre praktyki w gospodarce odpadami"
- Konferencja podsumowująca projekt "EKON-u"
- Rozstrzygnięcie konkursu edukacyjnego dla szkół!
- Polska w obliczu pozwów KE
- Za śmieci do więzienia?
- Apel ekoobywatela
Ankieta
Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?pozostałe ankiety
Młodzi mówią „Azbest Out!”
Do rywalizacji o nagrody finansowe w wysokości 450 tys. zł oraz nagrody rzeczowe przystąpili uczniowie z całej Polski. Zadanie konkursowe: opracować i zrealizować akcję popularyzującą tematykę azbestową. Cel: motywować Polaków do bezpiecznego eliminowania z użytkowania wyrobów zawierających azbest. Konkurs „Usuwamy azbest!” zorganizowano dla uczniów szkół publicznych i niepublicznych (podstawowych, gimnazjów i liceów) oraz nauczycieli koordynujących ich działania. Główne cele Konkursu to popularyzowanie wiedzy na temat azbestu w formie atrakcyjnej dla dzieci i młodzieży oraz zachęcenie młodych do nagłośnienia tej tematyki wśród mieszkańców swoich okolic.
Na stronach www.usuwamyazbest.pl i www.azbestout.pl zamieszczono szczegółowe informacje o Konkursie, zagrożeniach związanych z azbestem oraz sposobach zapobiegania im. Dla młodych odbiorców przygotowano wiele ciekawostek i elektronicznych atrakcji, a dla nauczycieli niezbędne materiały edukacyjne. Warunkiem zgłoszenia szkoły do Konkursu było przeprowadzenie wśród uczniów lekcji o tematyce azbestowej.
Najczęściej realizowane przez młodzież akcje polegały na rozwieszaniu plakatów informacyjno-edukacyjnych oraz rozdawaniu ulotek. W szkołach i na ulicach zorganizowano wiele happeningów. Uczniowie przeprowadzali wywiady z ekspertami, uliczne sondy na temat obecności azbestu w gminie oraz sprawdziany wiedzy Polaków z zakresu niebezpieczeństwa, jakie za sobą niesie jego użytkowanie. Dzieci często same wyszukiwały eternit na dachach domów, ogrodzeniach, a także tropiły dzikie wysypiska odpadów azbestowych. Aktywność uczniów zaowocowała licznymi artykułami w lokalnej prasie oraz na portalach internetowych. Ich działania relacjonowały także liczne stacje telewizyjne i radiowe.
Laureatami konkursu „Usuwamy azbest!” w województwie mazowieckim zostali:
• W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Czekanowie
• W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum nr 5 im. Zygmunta Padlewskiego
II miejsce – Zespół Szkół nr 69 Gimnazjum nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar”
III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rzucowie Publiczne Gimnazjum nr 2
• W kategorii szkół średnich:
I miejsce – Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku
II miejsce – Zespół Szkół nr 24 im. Prof. Stefana Bryły Technikum Budowlane nr 5
Laureaci etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego Konkursu, który zaplanowany jest na przełom kwietnia i maja 2010 r. Prace konkursowe będą oceniane przez ogólnopolską komisję złożoną z przedstawicieli: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Rady Programowej Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032. Jury wybierze zwycięzców spośród wszystkich laureatów etapu wojewódzkiego w danych kategoriach wiekowych – bez względu na wcześniej zajęte miejsce.
Projekt realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Gospodarki, w ramach zadań, wynikających z realizacji Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032. Patronat nad konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
źródło: komunalny.pl