reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wymień odpady na bilet do teatru lub muzeum


19 marca 2010

W najbliższą niedzielę, w godz. 10-14 przed klubokawiarnią Powiśle u zbiegu ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja odbędzie się akcja "Zamień odpady na kulturalne wypady". Na warszawiaków, którzy przyniosą baterie, butelki czy makulaturę, czekają 2 tys. biletów do kin, teatrów i muzeów, a także wejściówki na koncerty i wydarzenia sportowe.

- Chcemy powitać wiosnę ekologicznie i kulturalnie - mówi Dominik Dobrowolski z Fundacji EkoRozwoju, która jest jednym z organizatorów tegorocznej, drugiej już, edycji programu "Zamień odpady na kulturalne wypady" na terenie Warszawy. - W zeszłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem warszawiaków i na to samo liczymy w niedzielę - dodaje.

Celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna. - Podejście do ekologii świadczy o kulturze osobistej człowieka - mówi Dominik Dobrowolski. - Człowiek kulturalny nie tylko nie śmieci, ale też potrafi segregować odpady.

Aby otrzymać bilet ufundowany przez jeden z 49 stołecznych ośrodków kultury, należy zgłosić się na miejsce zbiórki z 5 kg makulatury lub 10 butelkami szklanymi lub plastikowymi. Bilet można też otrzymać za 10 aluminiowych puszek lub 10 kartonów po sokach. Na kulturalną rozrywkę mogą liczyć też ci, którzy w niedzielę stawią się przed klubokawiarnią Powiśle z 10 zużytymi bateriami. - Ważne, aby odpady były zgniecione i zajmowały jak najmniej miejsca - przypomina Dominik Dobrowolski.

Jeden uczestnik akcji, niezależnie od ilości przyniesionych surowców, może liczyć tylko na jeden bilet. Organizatorzy chcą, aby w akcji mogło uczestniczyć jak najwięcej warszawiaków. Ale są także podwójne zaproszenia i zaproszenia na lekcje muzealne dla klas szkolnych. Honorowym patronem akcji jest prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Aby otrzymać 1 bilet trzeba będzie przynieść na miejsce zbiórki minimum:
- 5 kg makulatury
- 10 butelek lub słoików szklanych
- 10 butelek lub kubeczków plastikowych
- 10 puszek aluminiowych po napojach
- 10 kartonów po napojach (mleku, sokach … .)
- 10 zużytych baterii

Jedna osoba będzie mogła otrzymać wyłącznie 1 bilet, nawet jeżeli przyniesie więcej surowców wtórnych.

Więcej informacji na stronie: www.eko.org.pl.