reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Plastikowe torby biodegradowalne to ściema


19 marca 2010

Uznawane za bardziej przyjazne środowisku tzw. biodegradowalne torby plastikowe nie ulegają całkowitej degradacji, wynika z badania zleconego przez brytyjski rząd - informuje dziennik "The Independent".

Torby te są wytwarzane z soli metalicznych, które mają przyspieszać degradację. Naukowcy odkryli jednak, że ten materiał nie ulega rozkładowi w całości i może zanieczyszczać środowisko.

Setki milionów plastikowych toreb i opakowań zostało wyprodukowanych z tzw. biodegradowalnych materiałów. Są one powszechnie wykorzystywane przez niektóre wiodące sieci hipermarketów w tym Waitrose, Ocado, JD Sports, Accessorize, River Island i Tesco, która jest także obecna w Polsce.

Plastik z dodatkami miał przyspieszyć całkowity rozkład materiału w procesie zwanym degradacją utleniającą. Jednak naukowcy z Uniwersytetu Loughborough, który przeprowadzili badanie, twierdzą, że termin "biodegradowalne" jest praktycznie bez znaczenia. Takie torby nie mogą być kompostowane. Poza tym naukowcy obawiają się także skutków recyklingu tego rodzaju plastiku. Ich zdaniem najlepszym sposobem pozbywania się takich odpadów jest spalanie lub kontrolowane składowanie.

źródło: supermozg.gazeta.pl