reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Śmiecimy z braku koszy na śmieci


16 marca 2010

Akcja Kuriera zachęcająca lublinian do sprzątania po swoich czworonożnych pupilach, spotkała się z dużym odzewem ze strony Czytelników. Otrzymujemy mnóstwo telefonów, zwracających uwagę na bariery, jakie stoją przed właścicielami czworonogów. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się zbyt mała ilość koszy na śmieci w niektórych rejonach miasta.

Przypomnijmy, że zgodnie z prawem, każdy właściciel psa ma obowiązek sprzątać po nim, a odchody wyrzucać do najbliższego kosza. Nie musi to być specjalny pojemnik na psie odchody. Mimo takiego zapisu, niewielu lublinian wypełnia ten obowiązek.

- Ostatnio przeszłam ze skórką od banana przez pół ulicy Chopina i nie znalazłam ani jednego kosza. Wróciłam więc do domu i wyrzuciłam ją do własnego kosza na śmieci. Nie zrobię przecież tego samego z psią kupą - zwróciła nam uwagę jedna z Czytelniczek,
mieszkanka ul. Chopina.

Podobne dylematy stoją też przed osobami, które wychodzą na spacer ze swoimi pupilami nieopodal ul. Głębokiej.


- Powinno być tu zdecydowanie więcej koszy. Ostatnio szłam bardzo długo z woreczkiem z psimi odchodami, ale jedyny kosz, jaki znalazłam, stał tuż przy przystanku autobusowym. Był wypełniony po brzegi, dlatego nie chciałam dorzucać tam jeszcze kolejnych śmieci - narzeka pani Zofia.


Tymczasem miejscy urzędnicy zapewniają, że liczba koszy w mieście jest wystarczająca. - Przecież przy każdym budynku muszą stać pojemniki na odpady. Do tego należy doliczyć kosze na każdym osiedlu. Mówienie, że brakuje koszy, to tylko wymówka dla tych, którzy nie chcą sprzątać po swoich psach - mówił w minionym tygodniu w wywiadzie dla Kuriera Marian Stani, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska lubelskiego Urzędu Miasta.


Zapraszamy Czytelników Kuriera do informowania, gdzie należałoby umieścić więcej pojemników na odpady. Czekamy też na wszelkie pomysły, które ułatwią właścicielom psów sprzątanie po swoich pupilach, pod nr. tel. lub drogą mailową: 
bmajewska@kurierlubelski.pl
 
źródło: Kurier Lubelski