reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Co pływa w pomorskich rzekach?


12 marca 2010

Do pomorskich rzek wraz z topniejącym śniegiem spływają tony śmieci i różnego rodzaju opadów, także chemicznych. W niektórych miejscach sytuacja jest tragiczna.

- Wybrałem się na ryby do Skarszew - mówi Dariusz Reszka, wędkarz z Gdańska. - To, co zobaczyłem na rzece Wietcisa, było przerażające. Tylu odpadów w jednym miejscu jeszcze nie widziałem.

Ten wodny śmietnik znajduje się niecały kilometr od miasteczka. - Jest tam kładka, a przy niej leży przewrócone do wody drzewo, zagradzające całą szerokość rzeki - opowiada Reszka. - Przed drzewem zbierają się wszystkie śmieci spływające z brzegów z roztopionym śniegiem i niesione przez nurt.

Teraz są tam już tysiące plastikowych butelek, worków i innych śmieci. W podobnym stanie są też inne pomorskie rzeki. Pozornie tylko nieco lepiej jest na jeziorach, które są jeszcze pokryte lodem.
Stanisław Lisak, prezes Polskiego Związku Wędkarskiego, okręg w Gdańsku, nie ukrywa, że zanieczyszczanie pomorskich wód podczas roztopów stanowi bardzo poważny problem.

- Po zimie nad rzekami i jeziorami zalegają hałdy śniegu. Są to bomby ekologiczne. W śniegu znajdują się tony soli, środków chemicznych i odpady olejowe, zgarniane z dróg - mówi. - Skierowaliśmy do wojewody pomorskiego pismo w sprawie podjęcia zdecydowanych działań w celu zapobiegania zatruwaniu i zanieczyszczaniu rzek i jezior - dodaje Lisak.

Podczas roztopów żadne dodatkowe akcje nie będą jednak prowadzone. Kolejne śmieci będą nadal trafiać do rzek. Porządki
rozpoczną się dopiero późną wiosną.
 
źródło: Polska Dziennik Bałtycki