reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Znów na czysto


25 lutego 2010

Przywrócimy możliwość dotowania przydomowych oczyszczalni ścieków – zapowiada wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. Resort rozważa skorzystanie z szybkiej ścieżki legislacyjnej.

We wtorek opublikowaliśmy stanowisko Krajowej Rady Regionalnych Izb Obrachunkowych, z którego jednoznacznie wynika, że od 1 stycznia samorządy nie mogą dotować prywatnych inwestycji ekologicznych, takich jak przydomowe oczyszczalnie ścieków. Więcej: Na czysto po kieszeni

Jest to związane z ostatnią nowelizacją ustawy Prawo ochrony środowiska, która zniosła gminne i powiatowe fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Z ich środków pochodziły do tej pory dotacje przeznaczane dla osób fizycznych.

Po zmianie przepisów dotychczasowe dochody funduszy stały się dochodami budżetów gmin, tymczasem samorządy nie mogą finansować prywatnych inwestycji ze środków budżetowych.

Ministerstwo Środowiska już zapowiedziało jednak przywrócenie istniejących do końca 2009 roku możliwości.

– Przygotowujemy zmianę w ustawie Prawo ochrony środowiska, która na zasadach podobnych do modernizacji obiektów zabytkowych, pozwoli na wykorzystanie środków pochodzących z kar i opłat za korzystanie ze środowiska na dofinansowanie inwestycji ekologicznych – zapowiedział na środowym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

Jak dodał w rozmowie z Serwisem Samorządowym PAP, resort chce maksymalnie przyspieszyć proces legislacyjny w tej sprawie. Rozważana jest m.in. rezygnacja z tradycyjnej dla projektów rządowych ścieżki (obowiązkowe konsultacje międzyresortowe i społeczne), a w zamian skierowanie nowelizacji do Sejmu jako propozycji poselskiej.

Wiceminister Gawłowski podkreślił także, że nie ma obecnie problemu dofinansowania przydomowych oczyszczalni na podstawie umów zawartych przed 1 stycznia 2010. Jak wyjaśnił, są to kontrakty cywilno-prawne, których postanowień należy dotrzymać.

źródło: Serwis Samorządowy PAP