Reklama:
Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.
spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew
Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
Aktualności
- Wkładajmy więcej energii w OZE
- Odpadowa konferencja - online!
- Teatr z odpadów
- Śmieci w lesie
- Odpady do spalarni
- Wraki po europejsku
- Forum "Dobre praktyki w gospodarce odpadami"
- Konferencja podsumowująca projekt "EKON-u"
- Rozstrzygnięcie konkursu edukacyjnego dla szkół!
- Polska w obliczu pozwów KE
- Za śmieci do więzienia?
- Apel ekoobywatela
Ankieta
Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?pozostałe ankiety
Dni Otwartego Śmietniska w Opolu
6 marca każdy mieszkaniec Opola będzie mógł nieodpłatnie zostawić tzw. "odpady problemowe" w kontenerach przed wjazdem do miejskiego składowiska odpadów przy ulicy Podmiejskiej 69. Zbiórka potrwa od godziny 7 do 15.
Podczas Dnia Otwartego Śmietniska mieszkańcy Opola mogą przywieźć na miejskie wysypisko swoje ponadprogramowe odpady, powstałe na przykład podczas remontu mieszkania, wymiany mebli czy generalnych porządków na podwórzu. Celem akcji - zaproponowanej przez opolanina Macieja Znamirowskiego, zapalonego ekologa - jest ograniczenie procederu wyrzucania tego typu odpadów na dziko, do lasu i przydrożnych rowów. Pierwszy Dzień Otwartego Śmietniska odbył się 24 października ubiegłego roku i okazał się niesamowitym sukcesem - w ciągu ośmiu godzin opolanie przywieźli do kontenerów wystawionych przed Zakładem Komunalnym ponad 43 tony śmieci.
Druga edycja akcji została zaplanowana na 6 marca. Tak jak poprzednio, tak i tym razem, na mieszkańców miasta będą czekały trzy kontenery. Do pierwszego można będzie wrzucać odpady wielkogabarytowe (meble i inne przedmioty nie mieszczące się w standardowych pojemnikach dostępnych mieście), do drugiego odpady pochodzące z remontów, przebudów i drobnych rozbiórek, a do trzeciego zużyty sprzęt RTV i AGD. Pracownicy Zakładu Komunalnego będą wymieniali je na bieżąco, by nie stały przepełnione. Będą oni także pilnowali, by rzeczy przywożone przez Opolan trafiały do odpowiednich kontenerów, a także by nie było pośród nich odpadów komunalnych.
- Kontenery będą dostępne wyłącznie dla osób fizycznych dowożących odpady własnym transportem. Chcemy uniknąć sytuacji, w której przedsiębiorcy będą starali się bez opłaty pozbyć odpadów powstałych w ramach prowadzonej przez nich działalności - zaznacza Andrzej Czajkowski, prezes Zakładu Komunalnego. - Takie próby da się zresztą łatwo wychwycić. Za pierwszym razem ludzie przywozili swoje odpady samochodami, często z podczepionymi przyczepkami. Jak ktoś podjedzie ciężarówką, to będzie to dosyć podejrzane - mówi Czajkowski.
Bazowo druga edycja Dnia Otwartego Śmietniska miała odbyć się w styczniu. Jednak z powodu sporych ilości śniegu postanowiono przesunąć ją na luty. Z tych samych względów akcję przeniesiono na termin marcowy. - Do tego czasu pogoda powinna się poprawić, a śnieg zalegający na podwórkach stopnieć. Dzięki temu ludzie będą mogli zrobić więcej porządków w swoich obejściach, a sama akcja będzie bardziej efektywna - uważa prezes Zakładu Komunalnego.
W tym roku mają się odbyć w sumie cztery Dni Otwartego Śmietniska - po jednym na kwartał. Jak zapewnia Czajkowski, poślizg, z jakim odbędzie się pierwsza tego typu akcja w tym roku nie spowoduje, że będzie ich mniej.
źródło: Gazeta Wyborcza