reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Brakuje pojemników do segregacji śmieci


16 lutego 2010

Segregacja odpadów to nadal problem w Warszawie. Do czerwca 2009 r. w mieście było 38 kompletów miejskich pojemników do segregacji odpadów. W tym pojawiło się ich więcej, ale zupełnie zniknęły np. z Bielan, jednak nie ma ich wcale, ponieważ burmistrz dzielnicy sprzeciwił się postawieniu pojemników ze względów estetycznych. Z wielu miejsc pojemniki zniknęły, bo użytkowano je niezgodnie z ich przeznaczeniem, mieszkańcy wrzucali do nich wszystko.

- Powinniśmy mieć w okolicy niebieski pojemnik na papier, biały na szkło bezbarwne, zielony na szkło kolorowe, żółty na tworzywa sztuczne i metale, czerwony na wszystkie odpady oraz brązowy na bioodpady. - Jak się okazuje, mieszkańcy mają większą świadomość ekologiczną niż urzędnicy. Wszystkie akcje społeczne skierowane do urzędników są nieskuteczne - mówi Krzysztof Rytel ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Śmieci muszą być wywożone co dwa tygodnie z budynków jednorodzinnych i raz na tydzień z wielorodzinnych, właściciele są jednak zobowiązani do wniesienia opłat za wywóz odpadów w zależności od objętości pojemników na śmieci. Ponieważ często pojemników brak, mieszkańcy domków jednorodzinnych muszą przechowywać śmieci we własnym zakresie. - To niedopuszczalne ze względów sanitarnych - żalą się mieszkańcy Starej Miłosnej.

Regulamin Utrzymania Porządku i Czystości zobowiązuje właściciela nieruchomości do umowy z firmą wywożącą odpady.

- Właściciel domku może ustalić termin odbioru odpadów indywidualnie - mówi Agnieszka Kłąb z wydziału prasowego urzędu miasta. - Pojemniki na posegregowane śmieci powinny stanąć w każdej altance śmietnikowej - dodaje. Osobny problem to utylizacja śmieci. - Warszawska spalarnia z 70 tys. ton odpadów spala jedynie 43 tys. ton. Po rozbudowie miałaby spalać 300 tys. ton, jednak według raportu Oddziaływania na Środowisko tego obiektu, z powodu znajdujących się wśród wszystkich odpadów kuchennych, czyli bioodpadów, jej efektywność energetyczna wynosi 54 proc. Nie spełnia więc normy dla zakładu odzysku energii, gdzie powinna ona wynosić min. 65 proc., a takie będą normy unijne - mówi Krzysztof Rytel. Początek inwestycji jednak to 2012-2013 rok.

źródło: Polska Warszawa