reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Olimpijskie medale z elektrośmieci


11 lutego 2010

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vanouver (12-28 lutego 2010) najlepsi sportowcy otrzymają medale wykonane z kruszców odzyskanych ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zostały wykonane. ze złota, srebra i miedzi pozyskanych m.in z recyklingu płytek drukowanych komputerów oraz telefonów komórkowych.

Jak podają eksperci największej polskiej organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ElektroEko, gdyby wszystkie złote medale miały być wykonane tylko z kruszców odzyskanych, procesowi recyklingu trzebaby oddać około 60 tysięcy sztuk starych telefonów komórkowych. Ustawione jeden na drugim, byłyby niemal 24 razy wyższe od Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie! Jeśłi medale miały być wykonane tylko z płytek drukowanych komputerów sterego typu, procesowi odzysku należałoby oddać 120 ton sprzętu.

Jak duża jest to masa najlepiej świadczy fakt, że w pierwszej połowie zeszłego roku ElektroEko, w Warszawie, zebrało łącznie 541 ton elektrośmieci (czyli wszystkich zużytych lub nieużywanych sprzętów działających na prąd lub baterie, nie tylko komputerów czy telefonów komórkowych).

Mając na uwadze, że już za dwa lata w Polsce odbędą się piłkarskie Mistrzostwa Europy, warto wspomóc ich organizację zawczasu. Kto wie? Być może trofea dla najlepszych piłkarzy Europy także będą przygotowane z kruszców pozyskanych ze zużytego sprzętu? Więcej informacji o elektrośmieciach można znaleźć na stronie www.elektrosmieci.pl

źródło: informacja prasowa