reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

360 tysięcy piątoklasistów wie, co robić z ZSEE


11 lutego 2010

Największy program edukacji ekologicznej w Polsce wystartował już po raz trzeci.

Ponad 5 000 szkół podstawowych w całej Polsce rozpoczęło realizację  III edycji programu edukacyjnego „Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE”, którego organizatorem jest ElektroEko. Organizacja odzysku elektrośmieci prowadzi działania edukacyjne już od 3 lat – w tym czasie edukacją w zakresie prawidłowego gospodarowania ZSEE zostało objętych ponad 360 000 uczniów! III edycję programu organizator  wzbogacił o platformę edukacyjną www.szkolazsee.pl, a w niej  - o interaktywną grę „Świat bez elektrośmieci”, oraz o zupełnie nowy konkurs dla szkół realizujących program.

Program „Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE” jest organizowany przez ElektroEko już po raz trzeci. Projekt został opracowany we współpracy merytorycznej z Politechniką Warszawską – Wydziałem Inżynierii Środowiska. Patronat nad projektem sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Środowiska – Departament Gospodarki Odpadami.

Z każdym rokiem zainteresowanie szkół programem rośnie, dlatego też organizator postanowił zwiększyć jego zasięg. Dzięki temu do realizacji tegorocznej, III edycji projektu, przystąpiło ponad 5 tysięcy szkół! Adresatami tego ważnego edukacyjnego przedsięwzięcia są piątoklasiści, ich nauczyciele i rodzice, a także cała społeczność szkolna i lokalna, która pośrednio również zapoznaje się z tematyką gospodarowania ZSEE.  

W tym roku nowym elementem programu jest platforma edukacyjna www.szkolaZSEE.pl, dzięki której szkoły mają ułatwiony dostęp do materiałów dydaktycznych i dodatkowych atrakcji, które sukcesywnie pojawiają się na stronie, m.in.: gry edukacyjne, sondy, quizy, ciekawostki czy newslettery. Każda szkoła, która przystąpiła do III edycji programu, może założyć własnego Eko-Bloga, by dzielić się swoimi spostrzeżeniami z realizacji programu oraz przemyśleniami o elektrośmieciach z innymi szkołami.

Niezmiennie, dodatkową atrakcję projektu stanowi konkurs „Świat bez ZSEE”. Mogą wziąć w nim udział wszystkie szkoły, które zrealizują zajęcia programowe. W ramach rywalizacji konkursowej szkoły przygotowują plakaty, które posłużą do zapoznania z problemem ZSEE społeczności szkolnej i lokalnej. Organizator przewidział wysokie nagrody pieniężne i upominki dla uczniów. Prace konkursowe szkoły mogą nadsyłać do 9 kwietnia 2010 roku.

Edukacja w zakresie sposobów minimalizacji zagrożenia, jakie dla środowiska stanowi ZSEE, to bardzo ważny element programu edukacyjnego „Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE”. Uczniowie uczestniczący w programie dowiedzą się o niebezpieczeństwie, jakie dla zdrowia człowieka oraz środowiska może stanowić ZSEE porzucony w lesie lub wyrzucony do śmietnika razem z innymi odpadami.

Więcej szczegółów: www.szkolazsee.pl