reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Propozycje zmian w ustawie POŚ


10 lutego 2010

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, przedłożony przez ministra środowiska.

Zaproponowano regulacje usuwające nieprawidłowości powstałe przy wdrażaniu dyrektywy europejskiej w sprawie kontroli niebezpieczeństwa poważnych awarii związanych z substancjami niebezpiecznymi oraz zapewniające pełne dostosowanie prawa krajowego do wspólnotowego. Chodzi o przepisy, które będą dotyczyć m.in. prowadzących zakłady o dużym i zwiększonym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej.

Postanowiono, że zmiana programu zapobiegania awariom przemysłowym będzie konieczna w przypadku zmian w zakładzie, instalacji lub procesie przemysłowym, a także rodzaju lub ilości składowanych substancji niebezpiecznych. Przewidziano przepis zobowiązujący prowadzącego zakład o dużym ryzyku wystąpienia awarii przemysłowej do podania do publicznej wiadomości informacji o środkach bezpieczeństwa na wypadek wystąpienia takiej awarii.

Wprowadzono obowiązek informowania, że zakład zlokalizowany w pobliżu granicy innego państwa członkowskiego nie stanowi zagrożenia transgranicznego.

Nowe przepisy mają obowiązywać po 30 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw
http://www.kprm.gov.pl/rzad/decyzje_rzadu/id:4174/