reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Obowiązkowa segregacja


10 lutego 2010

Rząd chce rozbroić śmieciową bombę i zmusić nas do segregacji odpadów. Choć projektowane przepisy są wciąż łagodzone, wyższych rachunków za wywóz śmieci raczej nie unikniemy - pisze "Metro".

Pod koniec ubiegłego roku resort środowiska miał rewolucyjny plan. To gminy miały zostać właścicielem śmieci, zorganizować ich wywóz, recykling i składowanie. Ale rewolucji nie będzie, bo zaprotestowało Ministerstwo Gospodarki, MSWiA i UOKiK.

Powstała już trzecia złagodzona wersja zmian w przepisach, prace nadzoruje rządowy strateg minister Michał Boni. Nadal właściciele domów i wspólnoty mieszkaniowe będą podpisywać - jak obecnie - umowy na wywóz śmieci z prywatnymi firmami lub gminą. Samorząd będzie mógł je sprawdzać, a kary będą wyższe: 500 zł za brak umowy, 1 tys. zł za pozbywanie się odpadów niezgodne z regulaminem miasta czy gminy. Oddzielnie trzeba będzie składać np. liście z ogrodu, papier, szkło kolorowe i białe oraz tworzywa sztuczne i metale. Nowością jest kara prac społecznych dla osób porzucających śmieci w lesie.

źródło: Serwis Samorządowy PAP (za "Metro")