reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Drewniany dywan


09 lutego 2010

Niemożliwe? A jednak! Możliwe i w dodatku bardzo oryginalne. Drewniana "tkanina" to połączenie drewna i tkaniny. Laserowo lub ręcznie wycięte małe geometryczne kawałki drewna przymocowane zostały do materiałowego podkładu. W ten sposób powstało coś pomiędzy parkietem a dywanem. Materiał, który oscyluje pomiędzy twardością drewna a miękkością tkaniny.

Dzięki geometrycznym i niewielkim drewnianym elementom dywan łatwo daje się formować, tworząc trójwymiarowe kształty. Drewniana "tkanina" może mieć także inne zastosowania: może być rodzajem narzuty albo obrusem.

Autorką projektu jest urodzona w Berlinie niemiecka studentka wzornictwa Elisa Strozyk. Jej projekt spotyka się z dużym zainteresowaniem.

Ważny jest też aspekt ekologiczny projektu. Do powstania drewnianej tkaniny wykorzystane zostały ścinki, resztki drewna, forniru, okleiny, jakich sporo pozostaje po produkcji mebli. To doskonały pomysł, by te poprodukcyjne, wydawać by się mogło niepotrzebne, odpady w świetny sposób wykorzystać.

          

źródło: domosfera.pl