reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Narysuj eko-komiks


09 lutego 2010

Czarodziej odkładający plastikowe butelki? Odpadek, który zbiera makulaturę? Komiks może być kolorowy lub czarno-biały, oldschoolowy albo modernistyczny, prosty bądź bogato zdobiony - ważne, by historia była ciekawa i związana z segregacją odpadów. Czyste Miasto Gdańsk ogłosiło konkurs na eko-komiks.

Konkurs to kolejna forma zwrócenia uwagi na kwestie segregowania odpadów. Wziąć w nim udział mogą wszystkie prace, których temat odwołuje się do ekologii ze szczególnym uwzględnieniem segregacji odpadów. Eko-komiksy mają popularyzować i zachęcać do segregowania odpadów, dbania o czystość miasta i najbliższego otoczenia. Autorzy eko-komiksów muszą więc zapoznać się z zasadami i założeniami segregacji - zarówno w systemie czteropojemnikowym, jak i dualnym.

Forma wykonania komiksu jest dowolna - może to być projekt graficzny, rysunki wykonane ołówkiem, kredkami, tuszami kreślarskimi, wyklejanki, a nawet wyszywanki. Bohaterami historii mogą być ludzie, zwierzęta, jak i zupełnie fantastyczne postaci, np. odpadek, pojemnik do segregacji, miasto, czarodziej czy drzewo. Ekologiczny może być bohater, motyw bądź temat.

Na stronie internetowej www.czystemiasto.zut.com.pl znaleźć można szczegółowe informacje i regulamin konkursu; prace należy nadsyłać do 28 lutego na adres konkurs.czystemiasto@zut.com.pl. Autor zwycięskiego eko-komiksu otrzyma wieżę muzyczną, a jego dzieło zawiśnie na stronie Czyste Miasto Gdańsk.

źródło: Gazeta Wyborcza