reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ponad 50 mln zł na poprawę stanu środowiska na Podkarpaciu


03 lutego 2010

Ponad 50 mln zł rozdzielił zarząd województwa podkarpackiego na zagospodarowanie odpadów i rekultywację nieczynnych składowisk. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansowanych zostało 18 projektów.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka marszałka podkarpackiego Aleksandra Gorzelak-Nieduży, dotacje udzielone zostały przede wszystkim na inwestycje, które związane są z wprowadzeniem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i budowy instalacji do przetwarzania odpadów ulegających biodegradacji.

"Na przykład na ulicach Stalowej Woli pojawi się więcej pojemników na surowce wtórne oraz powstanie specjalistyczny punkt odbioru odpadów niebezpiecznych, zakupione zostaną też nowoczesne śmieciarki. Mieszkańcy dowiedzą się więcej także na temat zbiórki i zagospodarowania odpadów w akcji promocyjno - informacyjnej. Na realizację tego projektu Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli otrzyma ponad 4 mln dofinansowania" - dodała Gorzelak-Nieduży.

Poza tym m.in. 5 mln zł unijnej dotacji otrzyma gmina miejska Przemyśl. Za te środki zostanie utworzona sortownia odpadów o dużych mocach przerobowych, a także powstanie instalacja do kompostowania odpadów zielonych. W Błażowej, Sanoku i Jedliczu zostanie przeprowadzona kompleksowa modernizacja i rozbudowa instalacji sortowniczych.

Poza przedsięwzięciami związanymi z przetwarzaniem odpadów i odzyskiem surowców wtórnych, dotacje rozdzielone zostały także na rekultywację nieczynnych składowisk m.in. w Lubaczowie, Brzozowie i Ulanowie.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy wnioskodawcy powinni dostarczyć wymaganą dokumentację, w tym m.in. projekty budowlane, decyzje środowiskowe i studia wykonalności. Jeżeli spełnią ten wymóg, zarząd województwa podpisze z nimi umowy, na podstawie których otrzymają dofinansowanie.

W ramach RPO Podkarpacie ma do wydania 1 mld 136 mln euro. 

źródło: gospodarka.gazeta.pl