reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Priorytety nowego ministra to klimat i gospodarka odpadami


29 stycznia 2010

Klimat, gospodarka odpadami oraz gospodarka wodna to priorytety prof. Andrzeja Kraszewskiego, który w poniedziałek ma zostać ministrem środowiska.

putBan(34);

Kraszewski zastąpi na tym stanowisku Macieja Nowickiego, który złożył dymisję na początku grudnia ub.r. Zapewnił, że będzie kontynuatorem linii swojego poprzednika.

"Jedną z najważniejszych spraw będzie wsparcie negocjacji w sprawie sprzedaży polskich uprawnień do emisji CO2, ale także cały pakiet ochrony klimatu" - powiedział w środę PAP Kraszewski.

Zapowiedział również, że wraz z ministrem gospodarki będzie chciał przygotować projekt ustawy, na podstawie której będzie realizowany narodowy program redukcji emisji.

"Bardzo wiele energii poświęcę sprawie odpadów. Chcę zapewnić samorządom +władztwo+ nad odpadami" - mówił przyszły szef resortu środowiska. Zamierza on m.in. zlikwidować szarą strefę zagospodarowania odpadów niekomunalnych. Chodzi o recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Kraszewski zajmie się też gospodarką wodną. Jak mówił, należy przyspieszyć realizację krajowego programu oczyszczania ścieków. Chce też wzmocnić Inspekcję Ochrony Środowiska. Jego zdaniem, instytucja ta jest ważna, gdyż informuje o stanie środowiska. Jest - jak to określił - "swoistą policją ekonomiczną", czyli "aparatem przymusu przestrzegania prawa", a z tym - według niego - nie jest najlepiej.

Kraszewski powiedział, że pracę rozpocznie we wtorek od uczestnictwa w posiedzeniu Rady Ministrów. 

źródło: Gazeta Wyborcza