reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W Opolu powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej


28 stycznia 2010

W Opolu powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej - miejsce, gdzie będą odbierane odpady i gdzie będzie można zobaczyć, jak są przetwarzane.

Inwestycja będzie sfinansowana z grantów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Miasto wyłoży pieniądze na niezbędną dokumentację i znajdzie miejsce w centrum na wybudowanie obiektu.

"Z Funduszu otrzymamy ok. dwóch milionów złotych. Kilkadziesiąt tysięcy z miejskiej kasy pochłonie dokumentacja techniczna oraz przygotowanie miejsca pod budowę" - powiedział PAP rzecznik prezydenta Opola Mirosław Pietrucha.

Według planów, Centrum ma spełniać dwie funkcje. Edukacyjną - w tym prezentować, w jaki sposób przetwarzane są posegregowane odpady, i jak takie działanie wpływa na środowisko, oraz praktyczną - będzie miejscem odbioru takich odpadów.

"Będzie tam można obserwować jak zbierane i segregowane odpady mogą być przetwarzane. Chcielibyśmy też, żeby stworzyć tam miejsce, w którym odpady będą odbierane. Żeby osoby, które mają podejście ekologiczne mogły te rzeczy tam przywieźć ze świadomością, że one - już posegregowane - trafią na wysypisko komunalne" - wyjaśnił Pietrucha.

Dodał, że jedynym warunkiem, jaki Fundusz stawia ratuszowi jest to, aby budynek stanął w centrum Opola. Według planów opolskiego urzędu miasta, Centrum Edukacji Ekologicznej powinno rozpocząć działalność w przyszłym roku.

źródło: Nauka w Polsce PAP