reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Premierowe targi EkoWaste w Expo Silesia


27 stycznia 2010

W połowie roku (15-17 czerwca 2010 roku) w sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia odbędą się premierowe Targi Gospodarki Odpadami, Recyklingu i Technik Komunalnych EkoWaste.

- Dla osób, które zdecydują się na wzięcie udziału w tych targach, będzie to okazja do poszerzenia swej wiedzy oraz dyskusji na temat sposobów związanych z szeroko rozumianą gospodarką odpadami – podkreśla Jarosław Bukowski, dyrektor projektu EkoWaste. – Nie przez przypadek zdecydowaliśmy się na organizację tych targów, nasz ośrodek mieści się w Sosnowcu, czyli w województwie śląskim. W regionie tym wytwarzanych jest 40 procent odpadów w skali całego kraju. Są to zarówno odpady komunalne jak i przemysłowe.

Według zaktualizowanego planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego, podstawowe cele to m.in. minimalizacja wytwarzania odpadów w stosunku do tempa wzrostu gospodarczego województwa; zwiększenie odzysku, a w szczególności odzysku energii z odpadów; wyeliminowanie nielegalnego składowania i zagospodarowania odpadów.

- Problemów związanych z gospodarką odpadami jest wiele. W Sejmie cały czas trwają prace nad jedną tak zwaną ustawą śmieciową. Dlatego postanowiliśmy przy okazji targów zorganizować „Forum Ekologiczne”. Uczestnicy tego spotkania będą szukali odpowiedzi na takie pytania jak działać, aby ograniczyć powstawanie odpadów, jak racjonalnie wykorzystać odpady zdeponowane w ogromnych ilościach oraz jak zarobić na „odpadowym" rynku – mówi Jarosław Bukowski.

Targi oraz forum skierowane są do samorządów oraz przedstawicieli firm i zakładów, które wytwarzają odpady i zgodnie z ustawami muszą zając się ich zagospodarowaniem, recyklingiem oraz utylizacją. 

EkoWaste, to również wystawcy prezentujący techniki komunalne, czyli sprzęt, urządzenia oraz sposoby utrzymania czystości w gminach i zagospodarowania terenów zielonych.

źródło: www.komunalny.pl