reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Podejrzany przetarg


21 stycznia 2010

Kolejni urzędnicy z magistratu podejrzani w związku z przetargiem na selektywną zbiórkę odpadów.

Sprawę od ponad roku badają Centralne Biuro Antykorupcyjne i śródmiejska prokuratura. Przetarg na selektywną zbiórkę odpadów, który przeprowadził urząd miasta, był częścią projektu "Gospodarka odpadami komunalnymi w Łodzi", który jest współfinansowany przez UE.

We wrześniu ubiegłego roku zarzuty postawiono Sławomirowi T., dyrektorowi Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ. Prokuratura twierdzi, że między grudniem 2006 r. a październikiem 2007 r. Sławomir T. nie dopełnił obowiązków. Zatwierdził warunki przetargu, nie weryfikując ich pod kątem ekonomicznym, nie konsultował z fachowcami. Wybrano najdroższy surowiec do produkcji worków biodegradowalnych. - Według biegłego urząd niepotrzebnie wydał ponad 813 tys. zł - mówi Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury okręgowej.

Firma, która wygrała przetarg, miała dostarczyć pakiety informujące o selektywnej zbiórce odpadów oraz metalowe stojaki na worki do ustawienia w mieście. Do odbiorców dotarły nieposortowane worki i ulotki, a stojaki były z plastiku. Zdaniem prokuratury dyrektor nie skontrolował wykonania umowy i zapłacił firmie, chociaż się z niej nie wywiązała. Szkoda wyniosła ponad 850 tys. zł.

W styczniu zarzut niedopełnienia obowiązków i poświadczenia nieprawdy postawiono Hannie J., zastępczyni dyrektora wydziału gospodarki komunalnej. Podejrzanymi są także dwie inne urzędniczki tego samego wydziału UMŁ.

źródło: Gazeta Wyborcza