reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kilkaset tysięcy ton odpadów zniknie z terenu Kłobucka


13 stycznia 2010

Do końca stycznia dzikie wysypisko śmieci przy jednej z głównych ulic miasta, Zamkowej ma zostać uprzątnięte. Jest tam ok. 300 tys ton śmieci - puszek, butelek, plastików i worków foliowych.

Mieszkańcy okolicznych domów skarżą się na smród i niebezpieczeństwo zatrucia. - Śmieci były wywożone tutaj od prawie dwóch lat - mówi jeden z mieszkańców Kłobucka. -Po ulicy biegają szczury, wchodzą na posesje, do piwnic domów. Wątpię, aby badano szkodliwość tych śmieci. Nasze interwencje w Urzędze Miasta nic nie dawały.

Zdaniem burmistrza Kłobucka Krzysztofa Nowaka odpady nie zagrażają środowisku i nie są toksyczne. - Pobraliśmy próbki i zbadaliśmy odpady - zapewnia.

Odpady wywoziła tam firma Maksim i to ona powinna je usunąć. Firma uchyla się od odpowiedzialności. - Przedsiębiorca nie dotrzymał terminu uprzątnięcia śmieci i nałożyliśmy na niego karę w wysokości 10 tys zł. Gdy zrobiliśmy to ponownie, zamknął bramę na kłódkę i zniknął - twierdzi Nowak.

Gmina rozpisała przetarg na usunięcie śmieci, który wygrała Sita z Częstochowy. Za usługę weźmie 59 tysięcy złotych. - Chcieliśmy zlikwidować to dzikie wysypisko jeszcze w grudniu, ale w zeszłorocznym budżecie zabrakło pieniędzy - mówi Magdalena Kasprzak, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Kłobucku - Są w tegorocznym.

8 stycznia podpisana została umowa z firmą Sita na usunięcie śmieci. Od momentu podpisania umowy firma ma 21 dni na ich wywiezienie.

źródło: Polska Dziennik Zachodni