reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

RIO skontroluje dąbrowski przetarg na odpady


12 stycznia 2010

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach będzie badała gminny przetarg z 2007 roku na gospodarowanie odpadami na terenie gminy Dąbrowa Górnicza oraz utrzymanie czystości.

Wygrała go Alba MPGK Sp. z o.o. (gmina ma w niej 48 proc. udziałów), która jako jedyna mogła spełnić bardzo ostre kryteria, narzucone przez gminę.

Zarówno komisja rewizyjna Rady Miejskiej, jak i audytor z Urzędu Marszałkowskiego, są przekonani, że istnieją podstawy do jego unieważnienia. Czy tak się stanie?

Trudno wyrokować, ponieważ umowa z Albą kończy się w październiku br. i gmina już za sześć miesięcy zamierza ogłosić kolejny przetarg, by w październiku było wiadomo, kto będzie odpowiedzialny za czystość z mieście. Poza tym swojego postępowania nie wszczął w tej sprawie UOKiK, stwierdzając, że sprawa się przedawniła.

Nie mniej jednak, z ustaleń radnych i audytorki Renaty Skupińskiej z Urzędu Marszałkowskiego wynika m.in., że prezydent miasta uprawniony był uchwałą Rady Miejskiej z 2006 roku do zaciągania zobowiązań finansowych do kwoty nie większej niż 30 mln zł. Tymczasem przetarg ogłoszony został na 43 mln zł, a potem kwota ta została zmniejszona do 30 mln zł. Poza tym najkorzystniejsza (a w zasadzie jedyna) oferta przekraczała cenę, ustaloną przez gminę.

- W specyfikacji przetargowej pojawiły się takie zapisy, które uniemożliwiały ich spełnienie przez inne firmy, jak choćby siedziba nie dalsza niż 25 km od centrum miasta. A jeden z konkurentów mieści się zaledwie 3 km dalej, czy posiadanie 60-osobowej załogi. To wszystko sprawia, że monopolizujemy usługi w mieście - mówi radny Grzegorz Jaszczura.

- Ustawa o zamówieniach publicznych nie pozwala dzielić zamówienia na części, tak, by w każdej dzielnicy była inna firma. Poza tym nie każda jest w stanie wywiązać się z obowiązków, wynikających z zamówienia publicznego i to musimy brać pod uwagę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by łączyły się w konsorcjum i przedstawiały wspólnie swoją ofertę. Obecny przetarg obejmował także administrowanie składowiskiem odpadów Lipówka I, które zostało już zamknięte. Tak więc teraz kwota nowego przetargu nie będzie większa niż 30 mln zł, a może być nawet niższa - tłumaczy Paweł Gocyła, zastępca prezydenta miasta.

źródło: Dziennik Zachodnia