reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Jeden kontener na choinki opolan wystarczy?


12 stycznia 2010

Piotr Zapotoczny: Dlaczego miasto nie ruszyło jeszcze ze zbiórką poświątecznych choinek? Przecież nowy regulamin utrzymania czystości i porządku w mieście zakłada jak największą zbiórkę odpadów biodegradowalnych u źródła, a styczniowa zbiórka drzewek wpisuje się w tą politykę?

Andrzej Czajkowski, prezes opolskiego Zakładu Komunalnego: W ubiegłym roku prowadziliśmy taką zbiórkę na dużą skalę, licząc na to, że opolanie odpowiedzą na nasz apel i będą się pozbywać zbędnych drzewek. Kontenery na choinki postawiliśmy między innymi przy centrach handlowych i na targowisku Cytrusek. Niestety, akcja spotkała się z niewielkim zainteresowaniem, dlatego zastanawiamy się, czy ruszyć z nią znów w tym roku.

Ile choinek udało się zebrać rok temu?

Muszę powiedzieć, że trochę się rozczarowaliśmy, bo w ubiegłym roku do kontenera przy targowisku trafiła tylko jedna choinka, którą w dodatku ktoś po kilku dniach ukradł. Ludzie nie są chętni do przynoszenia choinek, bo to jest dla nich duży kłopot. Sam podczas rozmów ze znajomym usłyszałem, że kiedy kupili choinkę, to była zapakowana w folię i świeża tak, że nie było problemów z jej transportem. Teraz drzewko się po prostu sypie i trudno jest je przetransportować przez całe miasto do kontenera.

Może warto ustawić takie kontenery w kilku punktach miasta, by ludziom było wygodniej je dostarczyć?

Wszystko się rozbija o to, by ktoś tych kontenerów pilnował. Nie możemy ich zostawić bez nadzoru.

Czy to znaczy, że w tym roku zbiórki nie będzie?

W przyszłym tygodniu postawimy jeden kontener przy miejskim targowisku, od strony ulicy Duboisa. Zachęcam opolan do pozostawiania tam poświątecznych choinek.

źródło: Gazeta Wyborcza