reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Śmieci w lesie


06 stycznia 2010

Śmieci w lasach to poważny i złożony problem. Do jego rozwiązania potrzeba i edukacji i zmiany systemu gospodarki odpadami.

Jeśli zauważysz, że ktoś wyrzuca do lasu odpady lub znajdziesz nielegalne wysypisko, nie wahaj się: powiadom straż leśną, policję lub straż miejską - apelują Witold Ciechanowicz i Michał Piwosz z Nadleśnictwa Gdańsk.

O tym, jak poważny problem stanowią dzikie wysypiska w lasach, mówią liczby. Gdańscy leśnicy wywieźli z lasu w 2009 r. aż 120 ciężarówek śmieci.

Takie sprzątanie sporo kosztuje - tylko w jednym nadleśnictwie Lasy Państwowe i współpracujące z nimi instytucje wydały na ten cel prawie 100 tys. zł. Za taką sumę mógłby powstać niejeden leśny obiekt turystyczny lub przyrodniczy - podkreślają leśnicy.

Same mandaty za wyrzucanie śmieci do lasu to, jak widać, zbyt mało. W ubiegłym roku straż leśna w Nadleśnictwie Gdańsk nałożyła 28 mandatów karnych na łączną kwotę 8 950 zł.

Aby skutecznie zlikwidować dzikie wysypiska, potrzebna jest zmiana systemu gospodarki odpadami, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach Serwisu. Obecnie gminy nie są właścicielami odpadów i jest to duży problem. Nie mogą np. zlecić firmom zajmującym się wywozem odpadów, sprzątania dzikich wysypisk na terenie Lasów Państwowych.

źródło: Serwis Samorządowy PAP