reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Bezpłatna zbiórka choinek w Poznaniu


04 stycznia 2010

Kontynuując zeszłoroczną akcję „Poznańskie choinki wracają do środowiska”, Zakład Zagospodarowania Odpadów ponownie organizuje bezpłatną zbiórkę świątecznych drzewek. Poznaniacy mają możliwość oddać choinkę do Punktów Gromadzenia Odpadów Problemowych. Pierwszy z nich, tzw. GRATOWISKO zlokalizowane jest przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 284, a drugi znajduje się na składowisku odpadów w Suchym Lesie, przy ul. Meteorytowej 1. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia punktów znajdą Państwo na stronie www.odpady.poznan.pl. Drzewka będą odbierane nieodpłatnie aż do końca lutego 2010 roku.

W ramach organizowanej akcji utworzone zostały również sezonowe punkty odbierania choinek. W dniach 9, 16 i 23 stycznia 2010 roku drzewka będzie można oddać na Placu Wielkopolskim w godzinach od 9.00 do 11.30 oraz na Placu Bernardyńskim w godzinach od 12.00 do 14.30.

Z roku na rok kupujemy coraz więcej żywych drzewek świątecznych. Akcja „Poznańskie choinki wracają do środowiska” ma upowszechnić zwyczaj poświątecznej zbiórki i zwrócić uwagę mieszkańców na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Celem akcji jest też zapobieganie wyrzucaniu choinek do śmietników. Prowadzone działania mają ograniczyć ilości składowanych odpadów biodegradowalnych w odpadach komunalnych na składowisku, która wzrasta szczególnie w okresie poświątecznym.

Zgodnie ze zobowiązaniami, które nakładają na Polskę dyrektywy Unii Europejskiej dotyczące gospodarki odpadami, Polska zobowiązana jest  do osiągnięcia w 2010 roku odzysku co najmniej 25% odpadów biodegradowalnych tak, aby nie trafiły na składowiska, a w 2013 roku do odzysku 50% tych odpadów. Dążąc do wywiązania się z ww. rozporządzeń Zakład Zagospodarowania Odpadów w 2008 roku uruchomił na terenie składowiska odpadów miasta Poznania w Suchym Lesie tymczasową kompostownię pryzmową. Wszystkie zebrane choinki zostaną przeznaczone do produkcji masy kompostowej w kompostowni.

źródło: odpady.poznan.pl