reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W 2010 roku śmieci staną się niemodne


23 grudnia 2009

W przyszłym roku Ministerstwo Środowiska będzie zachęcać Polaków do świadomego i zgodnego z zasadami ekologii obchodzenia się ze śmieciami. Urząd uruchomi główną część kampanii medialnej, na którą uzyskało blisko 9 milionów złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (z czego 85% sfinansowała UE).

Ministerstwo, w ramach projektu, którego pełny tytuł brzmi: "Ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna mająca na celu zapobieganie powstawaniu odpadów i właściwe postępowanie z odpadami", będzie informować Polaków o czterech zagadnieniach:

- Segreguj odpady - według danych GUS jedynie kilka procent odpadów komunalnych (z których 2/3 generują gospodarstwa domowe) jest segregowanych.

- Nie pal śmieci w domu - podczas spalania śmieci w paleniskach domowych nie tylko niszczy się środowisko, lecz także własne zdrowie.

- Stop dzikim wysypiskom - bez nich nie tylko odetchnie przyroda, lecz także wypięknieje nasze otoczenie.

- Zapobiegaj powstawaniu odpadów - mniej śmieci to mniej problemów.

Reklamy, których produkcja już się rozpoczęła, będzie można oglądać w telewizji, radiu, prasie i Internecie

Troska o klimat i środowisko naturalne nie jest zarezerwowana dla międzynarodowych organizacji i rządów. Każdy z nas może zadbać o swoje otoczenie. Kampania zakłada dotarcie do 6 000 000 odbiorców. Statystyczny Kowalski generuje rocznie 350 kg odpadów. Jeżeli reklamy zadziałają, wiele łąk i lasów nie zostanie zamienione w wysypiska.

Reklamy, których produkcja już się rozpoczęła, będzie można oglądać w telewizji, radiu, prasie i Internecie. Planowane są także działania z zakresu BTL, m. in. konkursy i happeningi itp. Główne grupy odbiorców docelowych to mieszkańcy wsi i małych miasteczek, przede wszystkim kobiety w wieku 20-54 lat oraz dzieci i młodzież. Zasadniczy cel projektu stanowi podniesienie świadomości oraz promowanie pozytywnych postaw społecznych w zakresie właściwej gospodarki odpadami, szczególnie w odniesieniu do gospodarstw domowych.

Ministerstwo Środowiska było pierwszym beneficjentem, który podpisał, z Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, umowę o dofinansowanie dla projektu indywidualnego z Listy projektów indywidualnych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w ramach V osi priorytetowej "Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych na działanie 5.4: Kształtowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie środowiska, w tym różnorodności biologicznej".

źródło: Gazeta Prawna