reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kiedy punkty skupu złomu mogą przyjmować zużyte urządzenia gospodarstwa domowego?


09 grudnia 2009

Czy punkty skupu złomu muszą się rejestrować jako zbierający ZSEE? Jeśli tak to jakie mają wówczas obowiązki?

Punkty skupu złomu nie mają obowiązku uzyskania wpisu do rejestru głównego inspektora ochrony środowiska. Przepisy ustawy o ZSEE wprowadzają jednak możliwość zbierania przez skupy złomu zużytych sprzętów gospodarstwa domowego. Wówczas taki skup musi uzyskać wpis do rejestru GIOŚ. Jednak to nie wszystko. Skup musi mieć także posiadać zezwolenie na zbieranie odpadów. Jeżeli go nie ma, to nie jest zbierającym zużyty sprzęt elektrycznym i elektronicznym i nie może przyjmować takich urządzeń.

Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, punkt skupu złomu jest to miejsce zbierania odpadów metali, którego prowadzący posiada zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie zbierania odpadów w postaci zużytego sprzętu. Zatem sama definicja wskazuje, że taki punkt uczestniczy w systemie zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jeżeli ma odpowiednie zezwolenie.

Jeżeli przedsiębiorca prowadzący skup złomu ma zezwolenie i chce legalnie przyjmować zużyte urządzenia gospodarstwa domowego musi się zarejestrować w GIOŚ. Zebrany sprzęt musi przekazywać zakładom przetwarzania. Dane o ilości zebranych i przekazanych do przetworzenia urządzeń muszą zamieszczać w półrocznych raportach, które składa się w GIOŚ.

Skupy nie mogą samodzielnie demontować urządzeń. Grozi za to do 100 tys. zł kary.

źródło: Gazeta Prawna