reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Jakie odpady firma może przekazać osobie fizycznej?


09 grudnia 2009

To co przedsiębiorca lub zakład może przekazać osobom fizycznym określa rozporządzenie ministra środowiska w sprawie listy rodzajów odpadów, które posiadacz odpadów może przekazać osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym niebędącym przedsiębiorcami, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku. Załącznik do tego rozporządzenia zawiera listę różnych odpadów, które mogą być przekazane.

Co do zasady przekazywane mogą być takie odpady, które w prosty sposób mogą być użyte do różnych celów o ile nie wymagają one np. przetworzenia. Dlatego na liście są np. metale, które mogą być użyte do dokonywana prostych napraw.

Przedsiębiorcy mogą też przekazywać żwir np. do utwardzania powierzchni. Niektóre odpady biodegardowalne mogą być przekazane osobie fizycznej do przydomowej kompostowni.

Podobnie jest z opakowaniami, jeżeli nie wymagają one przetworzenia. Tak jest z opakowaniami z drewna, które mogą posłużyć do wykonywania drobnych napraw i konserwacji. Opakowania np. z tektury mogą być użyte także jako paliwo.

W przypadku pudełek z tektury i skrzynek drewnianych przedsiębiorcy nie muszą ponosić kosztów związanych z ich składowaniem. Ponadto w ten sposób będą oszczędzane także surowce naturalne.

Niektóre z odpadów mogą być wykorzystane np. przy budowie dróg, a inne do poprawy właściwości gleby.

Aktualna lista jest w rozporządzeniu z 19 grudnia 2008 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie listy rodzajów odpadów, które posiadacz odpadów może przekazywać osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym niebędącym przedsiębiorcami, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku (Dz. U. nr 235, poz. 1614)

źródło: Gazeta Prawna