reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wielu krakowian pali śmieci w piecu!


08 grudnia 2009

Powietrze w Krakowie jest coraz gorszej jakości. Wszystko dlatego, że wielu krakowian chcąc oszczędzić, wrzuca do pieca odpady, a to jest fatalne w skutkach dla środowiska. Na szczęście, urzędnicy miejscy czuwają. Już po raz drugi zarządzili kontrole palenisk.

W każdej chwili do domów jednorodzinnych i kamienic mogą zapukać strażnicy miejscy w towarzystwie inspektorów z Wydziału Kształtowania Środowiska. Zbadają, czym palimy w piecach.
W pierwszym kwartale roku skontrolowano 113 posesji, w wyniku czego ujawniono aż 61 wykroczeń. Na terenie 24 nieruchomości wykryto spalanie odpadów w piecach. Strażnicy wystawili aż 14 mandatów na kwotę 2450 zł oraz pouczyli 10 osób.

W czasie kontroli sprawdzano także rachunki za wywóz śmieci oraz to, czy na terenie posesji nie składuje się nielegalnie odpadów. I tu ujawniono 37 nieprawidłowości. Nałożono 16 mandatów na kwotę 2150 zł, 12 osób pouczono, a nawet skierowano dziewięć wniosków do sądu o ukaranie.

Najwięcej takich incydentów zdarza się na peryferiach Krakowa. Im bliżej centrum, tym jest lepiej. Kontrole są szczegółowo zaplanowane. Zdarza się, że strażnicy wcześniej informują, na jakim osiedlu lub ulicy taka kontrola się odbędzie. - Ludzie raczej nie mają problemu z wpuszczeniem strażników na teren swojego domu - mówi rzecznik straży miejskiej Marek Anioł. - Ale bywały i kłopoty w tej kwestii.

Jeden z właścicieli domu odmówił wpuszczenia strażników na teren swojej posesji. Mimo interwencji policji nadal zdecydowanie odmawiał. Sprawa zakończyła się w sądzie.

Oprócz planowanych akcji strażnicy czekają na interwencje od mieszkańców Krakowa o paleniu śmieci w piecach.
 
źródło: Polska Gazeta Krakowska