reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Obuwie czyste ekologicznie


08 grudnia 2009

Jedna z firm tajwańskich opanowała produkcję ekologicznie czystego obuwia z papieru gazetowego. Jest ono z powodzeniem sprzedawane nie tylko na wyspie, ale także w USA i Europie Zachodniej.


                            

 

Firma sprzedała 4 tys. par modelowego obuwia z przerobionego papieru, a także na podstawie własnej technologii uruchomiła produkcję modnych torebek damskich z tego surowca wtórnego. Wyroby te cieszą się dużym popytem. Jeszcze większa jest popularność papierowych torebek. Na nich umieszcza się całe kolumny gazet z kolorowymi zdjęciami miejscowych gwiazd filmowych i innych znanych osób, co uczyniło ten towar prawdziwym hitem. I to mimo wysokiej ceny - do 260 dolarów.

O ile do wytworzenia takiej papierowej torebki potrzeba 1-2 dni, to buty z gazet Tajwańczycy produkują w ciągu 4 godzin. Technologia produkcji zakłada całkowitą rezygnację z chemikaliów, lakierów i z wszelkich innych toksycznych składników. Dla wzmocnienia obuwia stosuje się podkładkę z tkaniny bawełnianej, a także podeszwę i obcasy z tworzywa sztucznego. Do tego dodaje się różne zewnętrzne akcesoria i buty są gotowe.

Produkcję nowych modeli tajwańska firma obuwnicza uważa za kontynuację poprzedniego przedsięwzięcia z wytwarzaniem ekologicznie czystych butów. Przed kilku laty zaczęła produkować obuwie z odpadów przetwórstwa rybnego pod reklamowym hasłem: wygoda, moda i ochrona środowiska naturalnego.

źródło: PAP Nauka w Polsce