reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Miejska firma taniej wywiezie nam śmieci


07 grudnia 2009

Należąca do miasta firma Pro-Natura kusi bydgoszczan niższymi cenami na wywóz śmieci. Uruchomienie takiej działalności to odpowiedź ratusza na podwyżki innych działających w Bydgoszczy operatorów.

Do tej pory firma zajmowała się głównie administrowaniem wysypiska śmieci w Żółwinie. Prezydent Konstanty Dombrowicz kilka miesięcy temu osobiście podjął jednak decyzję o rozszerzeniu profilu działalności Pro-Natury. Teraz jej pracownicy mają też odbierać odpady bezpośrednio od mieszkańców. - Jesteśmy gotowi do takiej działalności - mówi Mieczysław Serafin, prezes Pro-Natury. - Mamy dwie śmieciarki i pojemniki. Wysłaliśmy bydgoszczanom do skrzynek nasze oferty i prowadzimy rozmowy z instytucjami, firmami oraz spółdzielniami mieszkaniowymi. Chcemy pokazać, że mieszkańcy mogą płacić mniej, a usługi wykonywane będą na bardzo wysokim poziomie.

Rzeczywiście oferta Pro-Natury może przyciągnąć konkurencyjną ofertą. Za opróżnienie 120-litrowego pojemnika firma życzy sobie 11,99 zł, a dwa razy większego - 21,77 zł. Dla porównania: największy na rynku Remondis za takie usługi życzy sobie odpowiednio 15,8 zł i 29,5 zł. Zdaniem prezesa Serafina nowa propozycja już zyskuje pozytywny odbiór wśród mieszkańców. - Dochodzą do nas konkretne sygnały o zainteresowaniu. Jednak na zerwanie umowy z dotychczasowymi usługodawcami często wymagane jest nawet trzymiesięczne wypowiedzenie. Dlatego zanim na dobre się rozkręcimy, minie trochę czasu. Ale jesteśmy w stanie w ciągu miesiąca obsłużyć do 30 tysięcy mieszkańców - dodaje Serafin.

Konkurencja na razie się przygląda, ale o obniżce cen nie myśli. Bożena Pawlak, rzeczniczka prasowa Remondisu mówi wprost, że nie ma o tym mowy. Operatorzy przekonują, że już teraz działają na granicy opłacalności, więc nie może być jakiejkolwiek korekty ofert.

Serafin z Pro-Natury przekonuje jednak, że konkurenci już zareagowali. - Mamy sygnały, że klienci otrzymują propozycję negocjacji i obniżki stawek nawet o 20 proc. Dobrze się dzieje, że na rynku pojawia się realna konkurencja.

Ratusz jest w sporze z firmami śmieciarskimi od kilku miesięcy. Poszło o podwyżki cen składowania odpadów na wysypisku śmieci. Dotknęły też mieszkańców, na których operatorzy przerzucili wzrost kosztów. Zdaniem urzędników, nie było takiego uzasadnienia. Dlatego prezydent skierował do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta zawiadomienie, że firmy mogą być w zmowie cenowej. UOKiK nie potwierdził tych przypuszczeń.

źródło: Gazeta Wyborcza