reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dbaj o środowisko, nie wyrzucaj pustych tonerów


01 grudnia 2009

Każdy użytkownik drukarki może wspierać ekologię. Wystarczy, że zamiast wyrzucać pusty kartridż do śmieci, odda go do recyklingu. Teraz można to zrobić podczas zakupów w sklepach firmowych sieci Komputronik.
Założenia ogólnopolskiej akcji pod hasłem Drzewa za kartridże są proste - każdy może oddać pusty wkład do drukarki i wspomóc program sadzenia drzew w Beskidach. W siedemdziesięciu pięciu firmowych salonach sieci Komputronik znajdują się specjalnie oznakowane pojemniki na niepotrzebne tusze i tonery.

Dla klientów Komputronika przygotowano też 60 tys. specjalnych kopert na zużyte wkłady atramentowe do drukarek. Wystarczy włożyć pusty tusz do środka i bezpłatnie odesłać pocztą. 

Każdy oddany w ramach akcji wkład do drukarki zostaje przekazany do recyklingu lub utylizacji. Pieniądze z powtórnego wykorzystania pustych kardridży wspierają program edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Inicjatywa ma już 7 lat. W jej ramach Klub Gaja wspólnie z Lasami Państwowymi sadzi drzewa w rejonie Beskidu Śląskiego. Eco Service uczestniczy w tym przedsięwzięciu od ponad 3 lat, zbierając puste tonery pod hasłem Drzewa za kartridże. Dzięki uczestnikom akcji w polskich lasach przybyło już ponad 7 tys. drzew.

 Zbiórka pustych tonerów pozwala w realny sposób poprawić stan środowiska naturalnego. Statystyki pokazują, że 90 proc. kupowanych przez Polaków tuszy i tonerów trafia po zużyciu na wysypiska śmieci. Proponowana ekologiczna postawa nie wymaga dużego wysiłku i przynosi efekty. 

Zależało nam, aby do akcji można było włączyć się niejako przy okazji, bez specjalnego zaangażowania i dodatkowych opłat – mówi Marcin Adamski prezes, należącej do Grupy Black Point, spółki Eco Service. – Bezpłatne koperty na zużyte wkłady atramentowe do drukarek są dostępne przy kasach. Najwygodniej zaopatrzyć się w nie podczas kupowania kartridża. Kupując nowy toner można też przynieść ten zużyty bezpośrednio do sklepu i wrzucić go do specjalnego pojemnika. 

Akcja Drzewa za kartridże poza salonami sieci Komputronik prowadzona jest w największych elektromarketach i sklepach komputerowych w kraju.

źródło: komunalny.pl