reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Pojemniki do segregacji odpadów znikną z ulic


01 grudnia 2009

Miasto chce zlikwidować pojemniki do selektywnej segregacji odpadów. - Taką segregacją powinny się zająć firmy wywożące śmieci - przypomina Zbigniew Pałka, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Bydgoszczy.

- Duże miasta już dawno wycofały się z tego, bo to nie jest ich ustawowym obowiązkiem - wyjaśnia Pałka.

W Bydgoszczy jest około 750 pojemników do segregacji śmieci. Oddzielne na papier, inne na szkło, a jeszcze inne na plastik. - Do nas należy jedna piąta tych pojemników - mówi Pałka. - Łatwo je poznać po logo miasta umieszczonym na pojemniku. Pozostałe należą do firm oczyszczających miasto: Remondisu i Corimpu.

To one głównie zajmują się selekcją śmieci. Urzędnicy chcą stare pojemniki zezłomować, a te, które są jeszcze coś warte, sprzedać.

Koszt nowego pojemnika to blisko 1200 zł. - Te, które będą się nadawały do sprzedaży, wystawimy za połowę ceny nowego pojemnika - wyjaśnia Pałka. A jeżeli nie będzie chętnych? - Wtedy zastanowimy się, co zrobić dalej - mówią urzędnicy.

Tymczasem w tej kwestii sprawa jest już przesądzona, bo firmy zajmujące się wywozem śmieci i opróżnianiem pojemników z posegregowanymi śmieciami nie są zainteresowane kupnem starych pojemników. - Mamy własne, lepsze, głównie ustawiamy je na osiedlach mieszkaniowych - mówi Bożena Pawlak, rzeczniczka firmy Remondis. - Klientom indywidualnym, czyli mieszkańcom domków jednorodzinnych rozdajemy komplet worków, na każdy rodzaj śmieci nadających się do segregacji. Worki muszą wystarczyć na miesiąc i to się sprawdza.

- Był czas, kiedy firmy oczyszczające miasto płaciły nam pieniądze za możliwość opróżniania pojemników z papierem czy szkłem, teraz ze względu na niską cenę surowców wtórnych, my musimy płacić tym firmom za opróżnianie pojemników - mówi Pałka. - Dotąd wyręczaliśmy firmy z tego obowiązku, teraz jest kryzys, szukamy oszczędności, więc zgodnie z prawem pozbywamy się tego obowiązku.

źródło: Gazeta Wyborcza
var ra_dxx = 48722; var ra_artxx = 7316429; var ra_rating = 3; var ra_rating_half = 'false';