reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Prawo z kosza


23 listopada 2009

Utrzymanie obecnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi ściągnie na Polskę wysokie kary unijne – alarmuje Senat i wnosi o pilne dostosowanie polskiego prawodawstwa do przepisów wspólnotowych.

W stanowisku przyjętym na początku listopada senacka komisja środowiska stwierdziła, że utrzymanie obecnego systemu prostą drogą prowadzi do niewykonania unijnych zobowiązań w 2010 roku (między innymi znacznego ograniczenia ilości odpadów biodegradowalnych trafiających na składowiska), za co grożą Polsce wysokie kary finansowe.

Zdaniem senatorów zagrożone są także dotacje unijne na projekty z zakresu gospodarki odpadami.

Komisja uznała za konieczne natychmiastowe wprowadzenie zmian w systemie gospodarki odpadami, w tym przede wszystkim przejęcia przez gminy faktycznego władztwa nad strumieniem odpadów komunalnych oraz wyposażenia ich w odpowiednie instrumenty finansowe.

Senatorowie zaproponowali także, aby kontrolę nad całą gospodarką odpadami przejęło jedno ministerstwo, przy pozostawieniu odpowiedzialności resortowej w obecnym kształcie.

Za niezbędne uznano również zintensyfikowanie działań zmierzających do budowy regionalnych zakładów zagospodarowania odpadów, zgodnie z założeniami KPGO 201, w tym budowy regionalnych składowisk odpadów komunalnych, jako integralnych elementów zakładów zagospodarowania odpadów.

źródło: Serwis Samorządowy PAP