reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowoczesna stacja recyklingu gazu SF6 w ZPUE Włoszczowa


23 listopada 2009

ZPUE Włoszczowa, wiodący producent rozdzielnic w izolacji gazu SF6, w trosce o naturalne środowisko stworzył jedną z pierwszych w Polsce stację recyklingu tego surowca.

W zamkniętych systemach ciśnieniowych konieczne jest przeprowadzenie okresowych prac związanych z usunięciem i wymianą sześciofluorku siarki. Stan techniczny eksploatowanych urządzeń nie zawsze pozwala na ich ponowną eksploatację. Od kilku tygodni we Włoszczowie działa jedno z najnowszych w Polsce specjalistyczne stanowisko do szczelnego odpompowywania, recyklingu i powtórnego użycia zużytego gazu z rozdzielnic. W stacji gaz ze starego urządzenia jest usuwany w sposób absolutnie hermetyczny. Po filtracji zregenerowany SF6  może być powtórnie użyty. W przypadku, kiedy rozdzielnica nie nadaje się już do użytku, jej części już bezpieczne dla środowiska trafiają do huty.

  - Dbałość o środowisko zawsze była dla nas bardzo istotna. Stałe eliminowanie zagrożeń dla środowiska naturalnego to podstawa naszej działalności. Kiedy rozdzielnica z gazem SF6 po latach użytkowania będzie nadawała się do wymiany, wtedy trafi do nas w celu demontażu i ostatecznej likwidacji produktów rozpadu  SF6 – mówi Mariusz Synowiec, dyrektor techniczno- produkcyjny ZPUE S.A.

We włoszczowskim ZPUE troska o środowisko idzie w parze z oszczędnością materiałów. Podczas recyklingu urządzeń odzyskiwane są cenne surowce wtórne w postaci miedzi, aluminium czy stali.

źródło: ZPUE Włoszczowa