reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Prokuratura chce unieważnienia decyzji o rozbudowie sortowni odpadów


20 listopada 2009

Gdańska prokuratura okręgowa wystąpiła do wojewody pomorskiego z wnioskiem o unieważnienie zezwolenia na rozbudowę sortowni odpadów na terenie zakładu Eko Dolina w Łężycach koło Gdyni.

Jak powiedziała w czwartek PAP rzecznik prokuratury okręgowej Grażyna Wawryniuk, zdaniem śledczych, decyzja o rozbudowie sortowni, wydana w kwietniu tego roku przez starostwo w Wejherowie, została podjęta z rażącym naruszeniem prawa.

Prokuratorzy ocenili, że przed jej podjęciem konieczne było wykonanie studium oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, czego nie zrobiono.

Maja Opinc-Bennich rzecznik wojewody pomorskiego, poinformowała PAP, że według wstępnych informacji, jakie uzyskał urząd, w wypadku tej inwestycji ocena oddziaływania na środowisko nie była wymagana. "Wojewoda zwróci się jednak do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z prośbą o zajęcie ostatecznego stanowiska w tej sprawie" - powiedziała Opinc-Bennich.

Jak wyjaśniła Wawryniuk, śledczy zajęli się sprawą po protestach, które wpłynęły do prokuratury okręgowej od osób mieszkających niedaleko zakładu Eko Dolina oraz stowarzyszenia zajmującego się ochroną środowiska.

Sortownia odpadów stanowiąca część zakładu Eko Dolina w Łężycach została rozbudowana w tym roku. Inwestycja, która kosztowała kilkanaście milionów złotych, jest już na ukończeniu. Miała zostać uruchomiona w tym roku. Po rozbudowie przepustowość sortowni miała wynieść 100 tysięcy ton rocznie.

Sortownia jest częścią zakładu zajmującego się zagospodarowaniem odpadów przywożonych tutaj z kilku ościennych gmin, w tym Gdyni i Sopotu. Od lat działalność zakładu mieszczącego się w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, wzbudza protesty okolicznych mieszkańców.

źródło: Gazeta Wyborcza