reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Środowisko bez funduszy


20 listopada 2009

Sejmowe komisje samorządu terytorialnego i środowiska opowiedziały się za przyjęciem wszystkich senackich poprawek do ustawy likwidującej gminne i powiatowe fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Już w wersji przesłanej do Senatu posłowie zdecydowali, że fundusze mają zniknąć 1 stycznia 2010 roku, a samorządy mają obowiązek do końca marca dostosować uchwały budżetowe do nowych przepisów.

Ustalono także, że dotychczasowe wpływy z tytułu opłat i kar będą stanowiły dochody budżetów powiatów i gmin, a należności i zobowiązania powiatowych funduszy i gminnych funduszy, w tym nieściągnięte należności i nieuregulowane zobowiązania, staną się należnościami i zobowiązaniami budżetów powiatów albo gmin.

Wśród poprawek senackich znalazł się zapis, iż kwoty przeznaczane przez powiaty i gminy na ochronę środowiska i gospodarkę wodną nie mogą być mniejsze niż dochody z tytułu wpływających do budżetów samorządowych opłat za korzystanie ze środowiska i administracyjnych kar pieniężnych.

Uregulowano także zasady przekazywania w dwóch najbliższych latach do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska tzw. nadwyżek dochodów gmin i powiatów, których wpływy z opłat i kar będą wyższe od 10-krotności średniej krajowej dochodów z roku poprzedniego przypadających na jednego mieszkańca.

Komisje samorządu terytorialnego i środowiska na wspólnym posiedzeniu zarekomendowały Sejmowi przyjęcie wszystkich – w sumie 23 - poprawek zaproponowanych przez senatorów. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się najprawdopodobniej w piątek lub sobotę.