reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Czat o krakowskiej ekospalarni


17 listopada 2009

Trwają konsultacje społeczne w sprawie krakowskiej ekospalarni. Dziś (17 listopada, wtorek) od godziny 17.00 zapraszamy na czat z udziałem ekspertów w dziedzinie gospodarki odpadami. Adres czatu: www.krakow.pl/czat.

Na czym polega termiczne przekształcanie odpadów? Czy nowoczesne spalarnie śmieci mogą być „fabryką” czystej energii? Dlaczego Kraków potrzebuje takiego zakładu? Te i wiele innych pytań na temat projektu krakowskiej ekospalarni będzie można zadać podczas dzisiejszego (17 listopada) czatu na stronie www.krakow.pl/czat.

Spotkanie z internautami rozpocznie się o godzinie 17.00. Wezmą w nim udział eksperci w dziedzinie gospodarki odpadami – dr Marcin Pchałek oraz dr inż. Zbigniew Grabowski, a także przedstawiciele Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA, który odpowiada za budowę ekospalarni. Dr Marcin Pchałek jest doktorem nauk prawnych, konsultantem ds. ochrony środowiska i procesu inwestycyjnego oraz ekspertem ds. ocen oddziaływania na środowisko. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz poradników praktycznych z zakresu prawa ochrony środowiska. Jest konsultantem ministerstw i instytucji centralnych, a także ekspertem grupy roboczej ds. podręcznika „Natura 2000” w planowaniu przestrzennym. Dr inż. Zbigniew Grabowski jest pracownikiem naukowym Politechniki Krakowskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska, Zakład Ogrzewnictwa, Systemów Cieplnych i Utylizacji Odpadów, Instytutu Inżynierii Cieplnej i Ochrony Powietrza. Jest członkiem Krajowej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko, Krajowej Komisji Monitorującej wykonanie Krajowego Planu Gospodarki Odpadami, Wojewódzkiej Komisji Egzaminacyjnej dla zarządzających składowiskami i spalarniami oraz Rady ds. Gospodarki Odpadami przy Prezydencie Krakowa.

Czat z ekspertami na temat krakowskiej ekospalarni jest jednym z elementów konsultacji społecznych w sprawie budowy przy ulicy Giedroycia w Nowej Hucie zakładu termicznego przekształcania odpadów. Wszelkie informacje na ten temat dostępne są na stronach www.krakow.pl, www.dialogspoleczny.krakow.pl oraz www.ekospalarnia.krakow.pl.

źródło: krakow.pl