reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Szukaj zysku w odzysku


12 listopada 2009

31 października odbyło się podsumowanie programu promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski pn. „Szukaj zysku w odzysku”. Jego szóstą edycję zorganizował Wydział Edukacji i Spraw Społecznych – Centrum Edukacji Ekologicznej Urzędu Miasta.

Do konkursu zgłosiło się dwadzieścia placówek oświatowych. Komisja Konkursowa dokonała oceny 17 sprawozdań, które wpłynęły zgodnie z ustalonym w regulaminie terminem.

- Program skierowany jest do wszystkich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski i służy głównie kształtowaniu nawyku selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu u dzieci i młodzieży, a poprzez nie ma wpływać również na ich dorosłe otoczenie, zwłaszcza rodziców - przypomniał Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta i przewodniczący komisji konkursowej.

Członkowie komisji konkursowej po sprawdzeniu wszystkich sprawozdań przyznali każdej placówce oświatowej punkty od 1 do 5. W kategorii przedszkoli najwięcej punktów uzyskało Przedszkole Publiczne nr 21 wyprzedzając PP nr 7 i PP nr 11. W kategorii szkół publicznych i gimnazjów zdecydowanie zwyciężyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, drugie miejsce zajęła PSP nr 8, a trzecie PSP nr 10.

Nagrody o wartości 17,5 tysiąca złotych (m.in. kamery i aparaty cyfrowe, telewizory, laptopy wraz z urządzeniami wielofunkcyjnymi) zakupione ze środków Wojewódzkiego i Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazano 5 listopada podczas spotkania, w trakcie którego dokonano podsumowania programu. - Zebrano 34 332 kg surowców wtórnych, w tym 32 646 kg makulatury, 1000 kg tworzyw sztucznych, 502 kg aluminium i 183 kg zużytych baterii.

źródło: um.ostrowiec.pl