reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Konkurs "Lider Polskiej Ekologii" rozstrzygnięty


10 listopada 2009

Miasta Lublin i Poznań, gminy Bolesławiec oraz Komorniki, a także powiat policki zostały uhonorowane 9 listopada przez ministra środowiska Macieja Nowickiego tytułem "Lider Polskiej Ekologii". Jest on przyznawany m.in. za działania na rzecz ochrony środowiska.

putBan(34);

Nowicki powiedział dziennikarzom, że w konkursie nagradzane są m.in. miasta, powiaty, gminy, które stosują dobre praktyki w zarządzaniu środowiskiem, a także firmy za innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Wiceminister środowiska Janusz Zaleski zaznaczył podczas gali, że tytuł "Lidera Polskiej Ekologii" ułatwia laureatom konkursu pozyskiwanie środków unijnych na realizację projektów.

List do laureatów konkursu skierowali w poniedziałek prezydent Lech Kaczyński oraz marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

"Zainicjowany w 1996 roku konkurs przerodził się w duże ogólnopolskie przedsięwzięcie, promujące samorządy i przedsiębiorstwa, których rozwojowi gospodarczemu towarzyszą działania na rzecz ochrony środowiska.(...) Z zadowoleniem obserwuję, że przybywa w naszym kraju samorządów i przedsiębiorstw, które zainteresowane są ochroną przyrody poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń, oszczędność energii, zmniejszenie zużycia naturalnych surowców oraz wykorzystywanie energii odnawialnej" - podkreślił w liście L. Kaczyński.

Z kolei marszałek Sejmu w liście skierowanym do zwycięzców konkursu napisał: "Dla ratowania przyrody oraz utrzymania bezpiecznej egzystencji przyszłych pokoleń konieczne jest podejmowanie szeroko zakrojonych działań proekologicznych. Prestiżowa nagroda ministra środowiska daje możliwość uhonorowania i promowania najbardziej przyjaznych i efektywnych przedsięwzięć na rzecz ochrony przyrody, a zarazem popularyzowania najlepszych rodzimych rozwiązań w tej dziedzinie. Rozwiązań, które łączą szlachetną ideę ekologiczną z konkretnych rachunkiem ekonomicznym. Tym samym służą podnoszeniu konkurencyjności polskich przedsiębiorstw oraz gmin na europejskim rynku".

W tegorocznej 12. edycji konkursu udział wzięło 39 gmin i powiatów oraz 55 przedsiębiorstw.

Laureatami plebiscytu w kategorii przedsiębiorstwo zostały: PGE Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów w Rogowcu, Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach, Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji w Jastrzębiu Zdroju, Tarnowskie Wodociągi, Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu, Nadleśnictwo Jedwabno w woj. warmińsko-mazurskim oraz Karkonoski Park Narodowy.

Tytuł "Lidera Polskiej Ekologii" otrzymały również: Nadleśnictwo Świebodzin, spółka PPH UTEX w Rybniku, Instytut Tele- i Radiotechniczny w Warszawie oraz EKO-POL Remigiusz Pilas w Różynach.

W konkursie przyznano również wyróżnienia.

źródło: PAP