reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Komputery za tonery


03 listopada 2009

Ekologia się opłaca - pokazuje akcja "Komputery za tonery”, która 11 raz ruszyła w polskich szkołach. Jej zasady są proste - uczniowie zbierają puste kartridże, a w zamian dostają pieniądze na zakup komputerów, drukarek i pomocy dydaktycznych.

"Komputery za tonery” to kierowany do szkół i placówek oświatowych specjalny program zbiórkowy. Oddane w jego ramach puste wkłady do drukarek pozwalają finansować zakup sprzętu komputerowego, drukarek i pomocy dydaktycznych dla uczniów.

Aktualna edycja akcji „Komputery za tonery” rozpoczęła się we wrześniu i zakończy pod koniec roku szkolnego, w lipcu 2010 roku. Aby wziąć w niej udział należy zarejestrować się na stronie www.kzt.oswiata.org.pl. Po wypełnieniu formularza szkoła otrzymuje pojemnik do składowania kartridży przyniesionych przez uczniów. Zebrane w ten sposób puste tusze i tonery zostają wycenione zgodnie ze specjalnym taryfikatorem, a pieniądze przekazane szkołom. Szkoła nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów – to organizatorzy odbierają zapełnione pojemniki na swój koszt, a zawartość oddają do recyklingu lub utylizacji.

Akcja "Komputery za tonery” jest organizowana cyklicznie od 2002 roku. Do tej pory, w jej dziesięciu edycjach wzięły udział 683 szkoły, które "zarobiły” na ekologii prawie 520 tysięcy złotych. Dodatkowo nagrodzono uczniów, a najaktywniejsze klasy pojechały na wycieczki do Zakopanego. Organizatorem programu jest Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe "Technika” z Gliwic, zaś partnerem akcji, należąca do Grupy Black Point, producenta tuszy i tonerów, spółka Eco Service - ogólnopolski lider w selektywnej zbiórce materiałów eksploatacyjnych do drukarek.

„Komputery za tonery” to nie tylko doraźna pomoc finansowa dla polskich szkół, ale też propagowanie postaw ekologicznych. - Szacuje się, że w Polsce z 4 milionów kupionych w ciągu roku katrtridży do recyklingu trafia jedynie 10 procent. W konsekwencji, każdego roku na wysypiskach składowanych jest ponad 3, 5 miliona niebezpiecznych odpadów - mówi Marcin Adamski, z grupy Black Point. – Realna pomoc dla środowiska naturalnego to recykling zużytych materiałów. Zacznijmy uczyć tego nasze dzieci – dodaje.

Wszystkie informacje o programie znajdują się na stronie http://www.kzt.oswiata.org.pl/

źródło: komunalny.pl